06.10.2018 - 4. místo na OP družstev U15

Před zahájením prvních zápasů probíhala diskuse o hracím systému, vesměs převažovaly dva návrhy a to buď skupiny nebo pavouk. Lanškroun hájil systém pavouka s dohrávkama a ten se hrál. I po turnaji můžeme říct, že to byla správná volba. Do každého utkání jsme nastupovali s handicapem 2 bodů, protože za holky nastupovala pouze Barča Mrázková. Abychom v utkání zvítězili, museli bychom vyhrát 4 zápasy z 5 zbývajících.
V prvním kole jsme nastoupili proti družstvu ze Šumperka. Cíl byl jasný, postoupit a následně si tak zahrát s těmi lepšími. Byla tedy zvolena nesilnější možná sestava a povedlo se. Nejprve Adam Křivka po nevýrazném začátku nakonec jasně přehrál P. Malého, Bára si jednoznačně poradila s B. Jordovou. Daleko větší boj se čekal Mezi Fildou Jurčou a M. Hubáčkem, kdy se Fildovi nepovedl druhý set, ale v prvním a hlavně třetím setě dominoval. Duo Filmen si pak jasně poradilo s dvojicí Malý, Hubáček a bylo hotovo.
V semifinále jsme ale narazili na nasazenou jedničku turnaje, tedy na domácí družstvo z Hradce Králové. Naše třináctky se statečně praly, ale nestačily. Bára pak sehrála zápas s Terkou Šolarovou, kdy se ji vždy povedla spíše první polovina obou setů, ve druhé už ztrácela. V zápase však bylo dost výměn, ve kterých Bára ukázala, že rozhodně má hru na to, aby Terku přehrála. Nejvyrovnanějším zápasem byl mix s Bárou a Adamem proti Terce Šolarové s Adamem Vojtěchem, a bylo to opravdu vyrovnané až do konce 16:21, 19:21. Oba zahráli pěkný mix, jen škoda menších chyb v závěru. Do finále jsme tak nepostoupili a čekal nás zápas o 3. místo s Pardubicemi.
I tady jsme si moc šancí nedávali, prohrát jeden zápas z pěti, ale šance umírá jako poslední. Adam však začal smolnou prohrou s Havlíčkem 19:21, 16:21, který potrestal snad každou chybu. Filda Jurča se poprvé postavil proti A. Burgetovi a byl dost blízko k překvapení, bohužel to nedopadlo 16:21, 21:19, 19:21. Poté Bára proti Vašíčkové s přehledem snížila 21:9, 21:15 a Adam s Fildou Jurčou nastoupili ke své společné premiéře proti dvojici Havlíček, Urbanec. Zápas moc koukavý a vyrovnaný, škoda koncovky prvního setu a prostřední části setu třetího 24:26, 21:14, 17:21, ale po zápase jsem mohl jenom chválit.
Celkově tedy krásné čtvrté místo. Krátce po vyhlášení jsme vyrazili směr Aupark, kde jsme se nadlábli dle chuti: KFC, McDonald's a China food a kolem půl čtvrté vyrazili domů. V autě panovala skvělá nálada, kdybych nevěděl, co se pilo, tak bych řekl, že jsou piclí. Chvíli to vypadalo, že mám v autě samou zvěř :-) Filda Daniel se napil až moc a tak jsme dali zastávku v EWE ÚnO, kde si všichni ještě zajezdili ve skladě na místních koloběžkách. Prostě vydařená akce...

TJ Lanškroun na OP družstev žactva 2018 reprezentovali:
Bára Mrázková
Adam Křivka
Filda Jurča
Filda Daniel

Texta a foto:
Zbyňa Jurča

 

Něco málo z historie

Virtuální katalog

prohlédněte si naši virtuální kroniku online