04.02.2017 - Až v Aši - GPA U13

Až do Aše se tento pátek vydali lanškrouňák Adam Křivka a spoluhráčky Julča Kleiberová s Verčou Jarošovou z královéhradeckého Montasu. Řidiče, trenéra, maséra a kustoda jim dělal Vláďa Křivka otec Adama. Minulý víkend se totiž všichni tři zmínění dokázali kvalifikovat na celostátní  turnaj GPA třináctiletých v badmintonu.

Pětihodinová cesta s mezipřistáním v Hradci Králové, kde naložili holky a večerní příjezd do Aše. Hotel, večeře, hygiena a konečně po únavné cestě postel. No a ráno trochu nervózní snídaně, přece jenom jsou to Áčka a všichni tři jsou tam poprvé. Vlastně všichni čtyři i Vladimír. Ten má ale poznámky a když pojede podle návodu tak to dá :-)

Začíná se mixem a do toho nastupuje Áďa s Julčou, je to nervózní a úplně se nedaří. Nakonec prohra 17:21, 8:21 s dvojicí Král - Bursová z Meteoru Praha.
Pak je na řadě dvouhra. Adam nastupuje proti Jakubovi Karafiátovi ze Sokolu České Budějovice. Dobrý výkon, bojuje, ale nakonec to nestačí a prohrává 19:21, 15:21. Druhý zápas, zápas o pořadí, je také vyrovnaný. Nakonec v něm liberecký Aleš Foukal poráží našeho gladiátora v třísetovém boji  21-18,19-21,21-16. Nevadí!!! Dobrý výkon. Je na čem stavět a tady na turnaji je před námi ještě čtyřhra!
Do čtyřhry jsme se domluvili s brněnskými Sharks a vytvořili jsme tak lanškrounsko-brněnskou dvojici Křivka - Martin Šebesta. Ukázalo se, že to byla dobrá volba a kluci si sedli, hráčsky i jako kámoši. Dokázali urvat první zápas a porazit tak brněnsko-břeclavskou dvojici Veselý-Valouch  21-14, 21-16. Tím se dostali mezi osm nejlepších turnaje. Druhý zápas nabídl také drama, ale pouze v prvním setu, kde se šlo do nastavení a šťastnější byli nakonec kluci z Pardubic resp. z Benátek, Jeništa - Simon 26:24. Tam se to trochu zlomilo a druhý set už naši kluci prohráli 21:12. Ale v podstatě dělené 5. místo je velkým úspěchem!

Holky Verča s Julčou se taky dočkaly a odbyly si svoji premiéru v deblu na turnaji nejvyšší kategorie u nás.
I přes velkou snahu, která jim možná trochu svazovala společně s paní nervozitou ruce, se jim vyhrát nepovedlo. Premiérou tak pro ně byla porážka od dvojice z Liberce a Nejdku, Kláry Malcové a Veroniky Novákové 21:12, 21:12.

Sběr zkušeností si východočeské třináctky odbyly až v Aši :-) , kdyby se nám povedlo kvalifikovat se příště, tak už je to jen do Benátek...... nad Jizerou. Takže o trochu blíž. 

Dobrej výkon předvedl i Vladimír a i on si zaslouží palec nahoru :-) nejen za doprovod, řízení, ad., ale i za skvěle ostrá fota, která tam ulovil!  

Text: Kosťa st.
Foto: Vláďa Křivka

Něco málo z historie

Virtuální katalog

prohlédněte si naši virtuální kroniku online