13.02.2016 - Badmintonová Orlová a badmintonová Aš

13.2. 2016 Orlová hostila Á-čkový turjan patnáctiletých. Lanškroun reprezentovali Jan Kostelecký, Veronika Veselá a Nicole Pazderková.
Honza a Nicole bojovali ve čtyřhře a smíšené čtyřhře a Verča ještě navíc i ve dvouhře.
Verča prošla přesvědčivě prvním kolem přes českokrumlovskou Michaelu Štrónerovou a mezi šestnácti nejlepšími svedla třísetovou neúspěšnou bitvu s Marií Studenou z Přerova 17:21,21:17,17:21. Společně s Kosťou ve smíšené čtyřhře porazili v prvním kole brňěnskou dvojici Dostál-Kráčmerová 21:11,21:7 a ve druhém kole stačili nasazeným jedničkám Švejda-Zuzáková pouze v úvodní polovině prního setu. Nicole sehrála svůj mix ve dvojici s českokrumlovským Janem Orosem, když podlehli hned v úvodním kole plzeňsko-rychnovskému páru Blažek-Šmídová.
Na rychlo složený pár Kostelecký(Lanškroun)-Matula (Opava) byl po dobrém výkonu v prvním kole proti kladenské dvojici Morávek-Volf úspěšný 21:9,21:12. V kole druhém už se jim bravurní výkon nepodařilo zopakovat a podlehli dvojici Blažek-Janoušek (Pardubice) 16:21,16:21 a obsadili 5.-8. místo.
Dívčí čtyřhra se nám úplně nepovedla a Verča s Nicole nepostoupily přes první kolo, kde jim cestu zahradily pražské hráčky Mikelová-Staňková 8:21,16:21.

Z Orlové do Lanškrouna je to fajn cesta. Po dálnici za dvě hodiny.

To do Aše je to horší. Tam se jede víc jak pět hodin. Mrázkovi by o tom mohli vyprávět :)) Vydali se tam totiž 20.2. 2016 na GPA třináctiletých, kam se kvalifikovala Barča, jejich dcera.
Barča nakonec sehrála všechny disciplíny - dvouhru, čtyřhru i mix.
A nezklamala. Při své první účasti na "Áčkách" sice nepostoupila ve dvouhře přes první kolo, ale nedala to zadarmo. Bojovalo se ve třech setech  19:21,21:17,12:21.
Mix sehrála s pardubickým Urbancem a podařilo se jim projít prvním kolem, aby ve druhém podlehli nasazeným jedničkám. (9.-16. místo)
Čtyřhru Barča sehrála s kamarádkou Terkou Šolarovou z hradeckého Montasu a podařilo se jim postoupit mezi nejlepších osm párů. 

S oběma vystoupeními našich hráčů jak v Orlové tak v Aši můžeme být spokojeni a zároveň víme na čem je třeba pracovat, abychom se ještě více přiblížili těm nejlepším.

Děkujeme tímto městu Lanškroun za finanční podporu našeho oddílu. 

Něco málo z historie

Virtuální katalog

prohlédněte si naši virtuální kroniku online