18.02.2018 - Brněnský víkend ve znamení badmintonu

Brno se stalo o víkendu 17. – 18. 2.  cílem 2  výprav hráčů našeho  oddílu. Chlapecká část vyrazila na GPC  turnaj kategorie U13 , Veronika Veselá s Nicole Pazderkovou vyrazily na celostátní  měření sil – na turnaj kategorie A do brněnské X areny. Verča se kvalifikovala ve všech disciplínách, Nikča hrála obě párové disciplíny - čtyřhru s Verčou a mix s jihlavským Vojtou Pořízem.

Během zdravotní pauzy oddílového a dlouholetého deblového parťáka  Kosťi  Verča spojila své síly v mixu s pardubickým Péťou Janouškem a opět se to ukázalo jako úspěšné spojení.  Po letošních výhrách na turnajích v Praze Hamru a oblastním GPC v Rychnově, pokračovali v dalším úspěšném tažení. V 1. kole „áčkového“ turnaje  výhra nad klimkovickým párem Klára Petrušková, David Slíva, ve 2. kole je hned čekaly nasazené jedničky – pár Staňková, Erhart. Svým bojovným výkonem  a nasazením se podařilo favority ve 3 setech porazit, kdy zejména ve 3. setu už měli celkem navrch. Ve čtvrtfinále na lanškrounsko-pardubický pár čekal silný soupeř – pražská dvojice Mikelová, Morávek. Budoucí finalisté turnaje už byli nad síly Verči a Péti, prohráli ve 2 setech. Ale 5. – 8. místo bereme.

Nikča hrála spolu s Vojtou Pořízem a při jejich společné premiéře sehráli důstojný zápas se zkušenou dvojicí Mája Růžičková a Lukáš Franek – sice prohra, ale s nasazením a po boji.

V singlovém pavouku začínala Verča  proti  českokrumlovské hráčce Kortusové, se kterou si poradila celkem jednoznačně – dvakrát 21:7. Ve 2. kole už na ní čekala nasazená Marie Studená – 1. set Verča prohrála, ale druhý set už dokázala pro sebe urvat, kdy dokonce utekla z mečbolu, 3. set Verča značně zdramatizovala – vedla dokonce 11:1, pak se Marii Studené podařilo zahrát pár dobrých míčů, ale Verča dokázala udržet nervy na uzdě, zabojovat a nakonec dosáhla cenného vítězství – 18:21, 22:20 a 21:18. Možná i tato výhra, která  Verču posunula do čtvrtfinále, jí nakopla k dalšímu výbornému výkonu proti  plzeňské hráčce  Šmídové. Zápas začal opět prohraným 1. setem, 2. set ovládla Verča 21:11 a schylovalo se k velkému boji ve 3. setu – ten začala lépe soupeřka, vedla již 11:5, ale Verča začala dotahovat a nakonec dokázala ještě z pro ni nepříznivého stavu 12:17 vývoj zápasu otočit a dovést ho do vítězného konce. Což znamenalo postup do semifinále, jistotu „placky „ a opětovnou nedělní jízdu do Brna. V neděli jsme lehce obměnili složení naší výpravy – k řidiči Standovi se přidal náš hlavní kouč Kosťa, aby mohl svými zkušenostmi Verču podpořit – na pozdější vítězku turnaje Tallulah van Coppenolle však  naše hráčka  opět nestačila.

V sobotní  čtyřhře začaly naše holky vítězstvím nad párem Kunešová, Šilhavá, v dalším kole již nestačily na dvojici Líbalová, Mikelová, kdy hlavně v 1. setu byl jejich výkon „dost dobrý“. Konečné  5.-8. místo se nám taky celkem zamlouvalo.

V Brně se našim hráčkám opakovaně daří – holkám se v Brně Podolí podařilo získat bronzovou placku cca před 2 lety, vloni tady Verča s Kačkou Valentovou získaly deblové zlato a letos Verča brněnskou sbírku doplnila – 3. místem v singlu, což je její  dosavadní největší singlový úspěch.

Děkujeme Kosťovi za nedělní podporu při semifinálovém zápase  a  také panu Janouškovi za účinný a zklidňující mentální koučink zejména při singlových vypjatých zápasech i za podařené fotky.

Text: Iva Veselá
Foto: Martin Janoušek

Něco málo z historie

Virtuální katalog

prohlédněte si naši virtuální kroniku online