18.06.2016 - Chorvatská zkušenost - Adria Youth - Opatija 2016

 V první polovině června se nám naskytla příležitost zúčastnit se mezinárodního turnaje mládeže Adria  cup  2016. Rozhodli jsme se spojit příjemné s užitečným a vyrazili na dovolenou na Chorvatský ostrov Krk s víkendovou zastávkou v přímořských  lázních Opatja, ve městě, v kterém se zmíněný turnaj každoročně koná.

Městečko Opatja nás příjemně překvapilo různorodostí flóry, která se v těchto místech vyskytuje. Je zde místně příhodné klima pro rostliny, které se v okolí vůbec nevyskytují. Mohli jsme proto obdivovat třeba bambusové háje, kde výška bambusů dosahovala cca 10m. Koukněte na fotky. Opatja je prostě pěkné místo.

No a samotný turnaj byl v pravdě zajímavou a pro nás novou mezinárodní zkušeností. A to jak pro hráče tak pro mě a mou ženu jako trenérský a doprovodný tým.

Už z prvních kontaktů, kdy se nám po dlouhou dobu (dva týdny) nikdo na přihlašovací mail neozval, se dalo vytušit, že s organizací budou chorvatští přátelé na štíru. A série organizačních kiksů pokračovala – nikdo nám třeba nedal vědět, že turnaj nezačíná v pátek, tak jak původně měl, ale až v sobotu. A vrcholem bylo, když přes počáteční zaregistrování a zaplacení startovného, jsme po třech hodinách průběhu turnaje zjistili, že jednomu z našich hráčů skrečovali zápas, protože údajně nepřijel.

Organizace tedy nic moc, ale jinak byli všichni milí a přátelští a vše probíhalo v příjemné, ale tropické atmosféře. Zpocené zadnice měli i ti, kteří jen zápasy sledovali,  například já.

No a kdo vlastně reprezentoval Českou republiku a Lanškroun zároveň?
Dva naši kluci, Adam Křivka v kategorii U13 a Honza Kostelecký (Kosťa ml.) v kategorii U15. Z Čech tam ještě dorazili hráči a hráčky z mosteckého Super Stars.
Hrálo se systémem skupin po třech resp. čtyřech hráčích a z každé skupiny postupovali první dva hráči.  Ani jednomu z našich kluků se bohužel nepodařilo postoupit ze skupiny. Adam  prohrál oba své zápasy s chorvatskými protihráči a Kosťa  po úvodních dvou prohraných utkáních  s polským a chorvatským soupeřem, konečně ztratil ostych a zabral a ve třetím klání porazil soupeře opět z Polska.  Takže dvě třetí místa ve  skupinách a bez postupu.

Pro oba naše hochy to byla první zahraniční zkušenost a tak musím říci, že soupeři nebyli neporazitelní a kluci trochu doplatili na „zahraničně – reprezentační“ ostych, kdy jim nervozita, komunikace s cizinci (hráči si pískali svá utkání sami) a taky tropické klima svazovalo nohy a chyběla tam taková větší dravost, drzost – no prostě jít a poprat se o výsledek. 

Ale jinak dobrý - příště to vylepšíme!!!

Kosťa st.
trenér mládeže

Něco málo z historie

Virtuální katalog

prohlédněte si naši virtuální kroniku online