01.03.2014 - Co hráč to medaile!!!

První březnovou sobotu vyrazila trojice mladých lanškrounských badmintonistů v doprovodu rodičů na turnaj do Holic. V kategorii nejmladších chlapců U9 bojoval Adámek Křivka. Kluci byli rozděleni do dvou skupin, ve kterých se hrálo systémem každý s každým na dva hrané sety do 15 bodů. Áda dvakrát zvítězil 2:0 a jednou hrál 1:1 na sety s klučinou z Pardubic, kdy po prohraném prvním setu poměrem 4:15 nic nevzdal, bojoval a snažil se plnit taktické rady. Vyplatilo se, druhý set 15:13. Ze skupiny tedy postupoval z druhého místa do vyřazovacího pavouka, ve kterém se Áda prokousal až do finále. Ve finále se utkal opět s klučinou z Pardubic, tentokrát však mnoho sil na vítězství nezbylo.
V kategorii chlapců U11 reprezentoval lanškrounský badmintonový oddíl Tomík Jurča. I tady se hrálo ve dvou petičlenných skupinách. Hned v prvním zápase musel Tomík pořádně zabojovat, protože za stavu 11:14 odvracel 3 setboly. Pestrou hrou donutil soupeře k chybám a set získal poměrem 15:14. Ve druhém už hru zcela ovládl - 15:3. Z prvního místa ve skupině postoupil do pavouka, další dvě výhry a pro Lanškrouňáky další finálová účast. Ve finále kategorie U11 Tomík jasně dominoval a po výhře 15:8, 15:2 se mohl radovat z vítězství na turnaji.
Třetí želízko v ohni badmintonových výměn měl lanškrounský oddíl v podobě Nicol Pazderkové, která hrála v kategorii dívek U13. I Nicol postoupila z pětičlenné skupiny z prvního místa. V pavouku sehrála dva vyrovnané zápasy, ve kterých dokázala zvítězit a postoupit tak do finále, kde ji čekala těžká soupeřka z Holic. Nicol bojovala, snažila se hrát chytře a pestře, ale agresivním smečím domácí soupeřky se ubránit bylo velmi složité.
Turnaj v Holicích nelze hodnotit jinak než pozitivně, vždyť ve všech kategoriích se postoupilo až do finále a získlay se dve stříbra a jedno zlato.

text: Zbyněk Jurča
foto: Vláďa Křivka

 

Něco málo z historie

Virtuální katalog

prohlédněte si naši virtuální kroniku online