28.02.2015 - GPA Brno Podolí - U13

Zatím nejlepší letošní lanškrounský výsledek z Áček třináctiletých!!!

Největší překvapení turnaje - dělené 3. místo ze čtyřhry dívek vybojovaly naše holky Nicole Pazderková a Verča Veselá!!! 
Hned v úvodu, v prvním kole, dokázaly asi po nejlepším výkonu sezóny přehrát 3. nasazený pár Růžičková-Petrušková z Klimkovic. Ve čtvrtfinále si poradily ve třísetové bitvě s kladensko-libereckou dvojici Schořová-Charyparová a probojovaly se tak do nedělních semifinále. Trochu jim to zkomplikovalo sobotní odpoledne, protože s takovým výsledkem nikdo nepočítal a holky a jejich rodiče musely přimýšlet o tom, kde se ubytují. :)) Nedělní semifinále bylo zápasem za odměnu a bohužel už to nestačilo a první nasazená dvojice Krpatová-Zuzáková vrátila naše děvčata ve dvou jasných setech na zem.  Přesto holky zanechaly výborný dojem a hlubokou lanškrounskou stopu.
Honza Kostelecký společně s Davidem Cachem z Ústí nad Labem narychlo sestavili čtyřhrový pár a jejich doposavad získané body z minulých turnajů je kvalifikovali do soutěže. A neztratili se! V prvním kole zvítězili nad kladenským párem Wolf - Janoušov ve dvou setech. Čtvrtfinále jim připravilo těžkou překážku v podobě druhého nasazeného páru Kostrhun-Herzán z jihomoravského Podivína a po dobrém výkonu podlehli (13:21, 10:21). Konečné dělené 5. místo opět výborný výsledek.

Skvěle naši hráči dokázali zahrát i smíšené čtyřhry. Dvojice Kostelecký - Veselá postoupila s přehledem do čtvrfinále, kde po výborném výkonu dokázala sebrat set třetímu nasazenému páru z Klimkovic Franek - Němcová a nakonec obsasila dělené 5. místo a přímo se tak kvalifikovala na mistrovství republiky třináctiletých.
Nicole Pazderková s partnerem z Brna Jakubem Reichmanem postoupili mezi prvních šestnáct párů, kde podlehli stejnému soupeři z Klimkovic jako první lanškrounský pár.

Do dvouher se kvalifikovali Veronika Veselá a Jan Kostelecký.
Verče se podařilo přejít přes první kolo, kde porazila libereckou Terezu Charyparovou (21:19,21:14) a v kole druhém již nestačila na třetí nasazenou Nelu Němcovou z Klimkovic. Verča tak obsadila dělené 9. místo.
Kosťa po nervózním výkonu a infarktovém zápase nedokázal přehrát ústeckého Dominika Hykyše a podlehl mu ve třech vyrovnaných setech (18:21,21:19,19:21). V boji o pořadí zvítězil nad Vojtěchem Bízkem z BK Arion Praha (21:14,21:15) a obsadil tak dělené 17. místo.

Jeden bronz a dvě pátá místa na národním turnaji třináctiletých - skvělý výsledek lanškrounského badmintonu!!!

Něco málo z historie

Virtuální katalog

prohlédněte si naši virtuální kroniku online