07.10.2017 - GPB U17 Dobřany

Po asi pěti a půl hodinové páteční  cestě jsme se večer ubytovali v hezkém penzionu Hradec ve stejnojmenné vesnici.  V sobotu ráno jsme tak konečně vyjeli do nedalekých Dobřan, kde se odehrál náš první turnaj v této polovině sezóny. 

Začalo se, jak už bývá zvykem, mixem.  Náš oddíl do této disciplíny nasadil jeden a půl páru.  Pro pár Nikča Pazderková a Honza Dajčar byl velmi kvalitní pár Staňková – Erhart nad jejich síly. Verča se spojila s pardubickým Peťou Janouškem a východočeskému páru se dařilo. Postupně poráželi nasazené páry. Došli až do nedělního semifinále, kde přehráli  nasazené jedničky pár Šilhan, Štěříková.  Až jim ve finále vystavil stopku pardubický pár Valentová- Ehm.

Dalším v pořadí byly singly. Honza Dajčar po velmi hezkém utkání porazil Vaška Obhlídala. Prohrál ve druhém kole s nasazeným Filipem Markem.  Nikča odehrála třísetovou bohužel neúspěšnou  bitvu proti Michaele Říhové. Verča postoupila do čtvrtfinále, před ním přehrála T. Kunešovou, M. Šmídovou a druhou nasazenou Emu Staňkovou. Poté vypadla s  občasnou spoluhráčkou do čtyřher  pardubickou  Kačkou Valentovou.

Honza vytvořil  ve čtyřhře pár s Radkem Janošovem, ale loučit se s turnajovým pavoukem  museli  už v prvním kole po zápase s jihomoravským párem Dostál-Riechman.  Verča s Nikčou zrovna neměly moc čtyřhrovou náladu. Ve druhém kole (první nehrály, protože byly nasazené) po třísetové bitvě vyhrály, ale v dalším kole musely sklonit hlavu před klimkovickým párem Petrušková- Závodná.

Vzhledem k tomu,že to byl první turnaj po prázdninové pauze,můžeme  tento turnaj hodnotit spíše kladně. Dobřany jsme si užili až do neděle, všichni odehráli dobrá a bojovná utkání, a to je důležité.  

Text: Veronika Veselá
Foto: Nicole Pazderková

Něco málo z historie

Virtuální katalog

prohlédněte si naši virtuální kroniku online