31.03.2018 - Jarní „béčka“

Začátek jara byl pro naše juniory ve znamení  účasti na celostátních turnajích typu GPB.

Nejdříve o víkendu  24. – 25.3. 2018 vyrazila hráčská čtveřice  ve složení Honza Dajčar, Tomáš Jurča, Nikča Pazderková a Verča Veselá  s řidičem/trenérem Jirkou Dajčarem  do Brna na GPB  U17. Na holky čekaly všechny 3 disciplíny, na kluky dvě disciplíny.

Tradičně turnaj začal mixy – oba mixové páry měly volné 1. kolo, ale bohužel jejich cesta turnajem skončila již v kole následujícím.  Nikča s Tomíkem statečně vzdorovali  3.nasazenému páru,  kterému pak podlehli ve 3 setech. Nedařilo se ani Verče s Pétou, kteří ve dvou setech překvapivě prohráli  s párem Reichman, Kolesárová 22:24 a 18:21, útěchou jim může být jen  to, že tento pár to nakonec dotáhl až do finále.

V chlapeckých čtyřhrách narazili Honza s Tomíkem bohužel hned na 3.-4. nasazenou silnou dvojici Poříz, Prek , které podlehli  ve 2 setech. Verča s Nikčou byly sice nasazené jako dvojky, ale skončily ve čtvrtfinále, kde prohrály se sestrami Kohoutovými – po velkém boji 21:12, 18:21, 22:20.

V singlu se nám dařilo výrazně lépe. Nejdříve Honza Dajčar porazil Marka Orose ve 2 setech, pak jeho pouť turnajem ukončil Michal Nesvačil po vítězství 21:18 a 21:15. Nikče se také podařilo nejdříve vyhrát nad Anetou Krupičkovou a v dalším kole skončila na raketě Patricie Klailové z Prahy. Verče se podařilo postupně porazit Zuzanu Kramešovou, pak v napínavém souboji Markétu Kohoutovou v setech 28:26 a 21:17, dále domácí Adélu Chadimovou, což znamenalo postup do nedělního semifinále a řešení otázky,jak se dostat do Brna v neděli. Naštěstí se všude najdou dobří lidé, v tomto případě Valentovi, kteří Verče nabídli přespání v domluveném penzionu J Nedělní semifinále bylo zvláštní v tom, že se vůbec neodehrálo – Verče nedorazila soupeřka Ema Staňková. Ve finále na sebe narazily spolunocležnice Verča s Katkou Valentovou – vítězkou celého turnaje se nakonec stala Katka po 2 setech.  Ale stříbro taky bereme !

Dík patří Valentům za nabídku pomoci s přespáním, také panu Janouškovi a Maňáskovi za koučování některých zápasů.  Brno se stává naší oblíbenou destinací, opět vezeme medaili.

Aby naši „badmintonáři“ nevyšli ze cviku, po týdnu opět vyrazili na celostátní „Béčka“ , tentokrát o velikonočním víkendu do Pardubic na turnaj kategorie U19 ve složení Verča  Veselá a díky divokým kartám taky Honza Dajčar a Nicole Pazderková , opět s řidičem Jirkou Dajčarem. V mixu Nikča s Honzou narazili v 1. kole na silný pražský pár Šilhavá, Obhlídal, se kterým prohráli ve 2 setech. Verča opět hrála s Péťou Janouškem, v 1. kole porazili pár Hřebíková, Malý. V dalším kole sehráli velmi vyrovnaný soubor s jihomoravským párem Brázda, Chadimová – nakonec prohra ve 3 setech, kterou rozhodlo jen pár míčů – 23:21, 20:22 a 22:24. Ta zamrzí L

Singlové soutěže hrál jen Honza a Verča – oba prohráli hned své první zápasy – Honza po velkém  boji s klimkovickým Davidem Slívou ve 3 setech a Verča  ve 2 setech s židlochovickou Barborou Otáhalovou.

Po obědě část výpravy odjela domů a v Pardubicích zůstala jen Verča, která pro tento turnaj vytvořila deblovou dvojici s klimkovickou Luckou Metzovou. Spojení nebylo náhodné, holky braly  turnaj GPB U19 jako přípravu na mezinárodní turnaj kategorie BEC U17, který se následující týden hrál v Českém Krumlově.  Na úvod je čekal  5.-8. nasazený pár z Liberce – Líbalová, Foukalová, které zvládly porazit ve dvou setech (k vítězství jim trochu dopomohla i zdravotní indispozice jedné z protihráček), v dalším kole narazily na nasazené dvojky turnaje – na již známou Barboru Otáhalovu, která hrála se Šárkou Vláškovou. Tady už děvčatům došly síly a prohrály ve dvou setech, ale konečné 5. – 8. místo je velmi dobrým umístěním  na celostátním turnaji kategorie U19.

Iva Veselá

 

Něco málo z historie

Virtuální katalog

prohlédněte si naši virtuální kroniku online