08.03.2014 - Jarní dětský turnaj v Hradci Králové

Hrály se pouze dvouhry a to ve třech kategoriích U9, U11 a U13. Chlapci i dívky hráli svá utkání nejprve ve skupinách a vždy první dva ze skupin postupovali dále do vyřazovacích bojů. Našim hráčům se na hradeckém turnaji dařilo. Všichni odvedli bojovné výkony a proto bych rád všechny tímto pochválil. Někteří své snažení proměnili dokonce i v medaile. Kdo a jak se s tím popral uvádím níže.

U9

Linda Vondrová - Linda podala výborný výkon a prokázala pevné nervy, protože několik zápasů vyhrála ve třech setech. Nakonec nestačila pouze na nejlepší hráčku ve finále a skončila tak na skvělém druhém místě.

Tonda Stehlík - Tonda postoupil z prvního místa ve své skupině a nakonec podlehl až ve finále hráči Maňáskovi z Rychnova nad Kněžnou. Obsadil tak druhé místo. Fajn výkon.

Adam Křivka - Adam svedl několik výborných zápasů. Do vyřazovacích bojů postoupil z druhého místa ve skupině a hned ve čtvrtfinále zvítězil nad pardubickým Rybyšarem v infarktovém zápase 6:5 ve třetím setu. O postup do finále bojoval s oddílovým kolegou Toníkem Stehlíkem a v tomto případě byl šťastnějším Toník, když postoupil výsledkem 6:5 ve třetím setu. A protože Adam dokázal v souboji o třetí místo zvítězit, vybojoval tak bronzovou medaili. (skvělý výsledek s malou kaňkou ze vzteku :)) )

U11

Verča Veselá - Verča předvedla profesorský badminton a s přehledem kontrolovala všechna svá utkání. Zaslouženě nakonec zvítězila a z HK si odváží zlatou medaili.

Kuba Dajčar - Kuba předvedl bojovný výkon korunovaný postupem ze skupiny. Kuba je prvním rokem v kategorii jedenáctiletých, takže tento výsledek hodnotíme velice pozitivně.

Tomík Jurča - Tomík měl opět smůlu na los a již po několikáté dostal do skupiny resp. prvního zápasu nejlepšího hráče své kategorie Kalinu z Dobrušky. Tomík přesto předvedl výbornou hru, ale ze skupiny nakonec postoupit nedokázal.

Matěj Maršík - Matěj předvedl svůj nejlepší výkon na turnajích vůbec. Ve dvou zápasech dokázal zvítězit a ve dvou utkáních podlehl. V jednom z prohraných utkání to bylo pouze o dva body.

U13

Nicole Pazderková - Nicole předvedla dobrou hru a v těžké skupině obsadila druhé postupové místo. Překvapila výborným výkonem a s pardubickou favoritkou dokázala v play of sehrát vyrovnané utkání a podlehla až ve třetím setu.

Honza Dajčar - Honza i přes bojovné výkony neměl svůj den a trochu překvapivě nepostoupil ze skupiny, když dva zápasy vyhrál a ve dvou podlehl. 

Honza Kostelecký - Kosťa v celku suveréně vyhrál svoji skupinu a stejně tak postoupil vyřazovacími boji do finále. Zde podlehl favoritovi turnaje Honzovi Blažkovi z Dobrušky 15:8 a 15:9. Z HK si odváží stříbrnou medaili. 

Výkony našich hráčů hodnotím velice pozitivně. Nasazení, bojovnost, soustředění a také pokrok v technice a vzájemné povzbuzování. No a jedna zlatá, tři stříbrné a jedna bronzová medalile - jednoduše fajn vystoupení lanškrounských badmintonistů!

   

Něco málo z historie

Virtuální katalog

prohlédněte si naši virtuální kroniku online