22.09.2018 - Jedno zlato a 2 stříbra a sběr zkušeností na mezinárodním poli

Zářijový víkend 21. – 23.9. 2018 vyrazila skupina našich „badmintonářů“ do severočeského Ústí nad Labem reprezentovat náš oddíl na celostátní turnaj kategorie GPB U17,kterého se účastnilo celkem 105 hráčů. Naše barvy hájila  sestava Honza Dajčar, Tomík Jurča, Nikča Pazderková a Verča Veselá spolu s řidičem a koučem v jedné osobě Jirkou Dajčarem. A turnaj to byl veleúspěšný, zejména pro dámskou část výpravy.

Veronice se podařilo získat medaile ze všech disciplín. Nejcennější zlatou získala v mixu, kde opět spojila síly s pardubickým Péťou Janouškem. Na cestě za cenným vítězstvím se jim podařilo ztratit pouze jeden set, a to v semifinálovém zápase s dvojicí Hořínková, Derka. Úspěšný byl i pár  Verča + Nikča  ve čtyřhrách, kde společně získaly stříbrné medaile, když ve finále podlehly ve 2 setech páru Hořínková, Chadimová.   A druhé místo obsadila Verča  i v singlu, kde našla přemožitelku až ve finále – opět dobře hrající Soňu Hořínkovou z Liberce. Celkem za 2 dny Veronika odehrála 14 zápasů, z toho 24 vítězných setů, 5 prohraných, skvělé  skóreJ

Mixový  lanškrounský  pár Nikča, Tomík zaznamenal výhru v 1. kole, další soupeři už byli nad jejich síly.

Jirkovi Dajčarovi děkujeme za spolehlivý odvoz i koučink na turnaji.

Sbíráme zkušenosti na mezinárodním poli…

Verča Veselá letos do svého termínového kalendáře nově zařadila také celkem 4 mezinárodní turnaje evropského okruhu kategorie BEC U17. Svou „mezinárodní kariéru“ zahájila na jarním turnaji v Českém Krumlově, pokračovala na květnovém turnaji v polských Glubczycích, na konci srpna vycestovala spolu s reprezentací na turnaj do polského Lubinu a naposled o prodlouženém zářijovém víkendu do slovenského Trenčína. Na těchto turnajích Veronika sbírá zejména zápasové zkušenosti s kvalitními soupeři, v polském Lubinu se jí však podařilo získat i jinou zkušenost – se slabším zemětřesením. Ve čtyřhře pravidelně nastupovala  s klimkovickou Luckou Metzovou, v mixu se svým letošním tradičním parťákem pro kategorii U17 Péťou Janouškem z Pardubic. Cenný je na těchto turnajích také koučink reprezentačních trenérů, zejména Tomasze Mendreka nebo Michala Hubáčka

V Trenčíně se Verče zadařilo nejlépe v mixu s Péťou, kde došli až do 3. kola, všechny jejich soupeře spojovalo to, že byli z Polska. V singlu nejdříve porazila Slovenku Štoffekovou, ale v dalším kole narazila na silnou Ukrajinku Frolovou, která již byla nad její síly. Atmosféru turnaje dokládáme několika fotografiemi, které na místě pořídil Martin Janoušek. Tímto mu děkujeme nejen za fotky, ale i za doprovod, odvoz a podporu.

Po turnaji Verča ještě v Trenčíně zůstává  na mezinárodním soustředění, kde trénují nejen se slovenským týmem, ale postupně by se měli přidat také švédští reprezentanti  a dokonce i zástupci Indie. Zajímavá zkušenost!!

Veseláci

Něco málo z historie

Virtuální katalog

prohlédněte si naši virtuální kroniku online