30.01.2016 - Kvalifikace na GPA patnáctek proběhla Osíku

 V Osíku u Litomyšle se uskutečnila kvalifikace hradecko - pardubické oblasti pro národní turnaj patnáctiletých GPA konaný v Karviné. Ještě se nezačalo hrát a už se naší výpravě podařilo dosáhnout prvního úspěchu - primátu. Stali jsme se jednoznačně nejpočetnější výpravou. Šest hráčů, čtyři hráčky a devět členů doprovodného týmu z řad rodičů, prarodičů a trenérů. Ani Hradec Králové, ani Pardubice, ale Lanškroun, to byla nejreprezentativnější výprava :)) Na turnaji hráli zároveň dvě kategorie, patnáctky a devatenáctky.
Z turnaje jsme si odvezli smíšené pocity. Byl úspěšný a zároveň jsme byli z některých výsledků a předvedených výkonů zklamáni. Nejlépe se vedlo Veronice Veselé, která zvítězila ve dvouhře, společně s Janem Kosteleckým v mixu a s Nicole Pazderkovou ve čtyřhře dívek. Ve všech těchto disciplínách zmínění hráči postoupili na turnaj kategorie "A" do Karviné.
Nicole i Kosťa obsadili třetí místa ve dvouhrách, čtyřhra Jan Dajčar - Jan Kostelecký byla stříbrná a mix Dajčar - Pazderková bronzová. Třetí místa ve dvouhrách, mixu a druhé ve čtyřhře jsou sice medailová, ale bohužel nepostupová. 
Mladší část výpravy tedy: Matěj Maršík, Fanda Havelka, Julie Seidlová, Tomík Jurča, Kuba Dajčar a Bára Mrázková bojovali se střídavými úspěchy. Máme co zlepšovat.

Organizace i atmosféra byly pohodové, nicméně když jsme po jedenácti hodinách v hale v 19:15 opouštěli tělocvičnu, bylo nám všem jasné, že spojovat dvě kategorie na jednom turnaji není opravdu dobrý nápad. 

Výsledky v příloze dole.

Přiložené soubory

Něco málo z historie

Virtuální katalog

prohlédněte si naši virtuální kroniku online