24.12.2017 - L.A. CUP

Ti, kdo dorazili ve sváteční dopoledne do Lanškrounského badmintonového svatostánku, určitě nelitovali. A nutné říci, že tolik diváků a fandů badmintonu v Lanškrouně už Dělňák dlouho nepamatuje. Bylo se prostě na co dívat. Deset borců nastoupilo na dělňákovský centr kurt k badmintonové vánoční exibici. Jednalo se o čtyřhrové boje ve stylu tenisového Laver cupu. Hráli jsme vždy jeden set do 21 bodů. Vítězství v setu znamenalo první hodinu klání jeden bod, druhou hodinu dva body a třetí hodinu tři body. Následující zápas nesměl nastoupit stejný hráč. Těsně před koncem aktuálně hraného zápasu jsme si vždy předali nominaci na následující utkání. 

A jaké týmy se to vlastně střetly?

L.A. team - Nicole Pazderková, Veronika Veselá, Jan Dajčar, Tomáš Jurča, Jan Kostelecký ml.

vs.

The rest of the World - Jiří Dajčar, Adam Křivka, Bára Mrázková, Zbyněk Jurča, Jan Kostelecký st.

Jednotlivá utkání byla většinou vyrovnaná, ale v těch rozhodujících bylo úspěšnější družstvo L.A. a to také rozhodlo. Team Lanškrouna tak zvítězil v poměru 18:5. Výsledek vypadá jednoznačně, ale průběh jednotlivých utkání takový nebyl. Alespoň si to za poražené myslím :-)

Celé dopoledne vonělo vánoční atmosférou, cukrovím, donesenou kávou a čajem a příjemnou náladou. Nakonec kolem Dělňáku proběhla i ona pověstná lanškrounsko-mexická badmintonvá vlna v rekordním počtu tuším třinácti fanoušků :-) 
Jedinečnost zmíněných okamžiků skvěle zaznamenal Vláďa Křivka.

Bylo to důstojné zakončení úspěšného lanškrounského badmintonového roku 2017!

Buďte zdraví, mějte se rádi a mějte rádi BADMINTON!!!

Kosťa st.
Foto: Vláďa Křivka

Něco málo z historie

Virtuální katalog

prohlédněte si naši virtuální kroniku online