17.02.2018 - Lanškroun, Brno, Pchjongčchang

V olympijskou sobotu 17. února 2018 jsme před Novoměstským pohárem dali přednost otevřenému GPC U13 v Brně. Kromě badmintonového vybavení jsme také nabalili brusle a helmy pro případ, že zbyde čas na návštěvu Olympijského parku na brněnském výstavišti. Vyrazili jsme v sestavě Filda, Filda, Davča a Vláďa se Zbyňkem jako doprovod.

Jeli jsme bez holek, takže v mixech skok do neznáma a na kluky v jihomoravské metropoli zbyly začínající hráčky. Ale každý zápas se počítá. V následujících singlech, kam se v případě chlapecké kategorie přihlásilo celkem 37 hráčů, odehrál vítězně první zápas Filip Daniel. Po 14denní pauze se Filda Jurča opět utkal s Ondrou Kaplanem z Holic. Jedeme na turnaj do Brna, abychom se utkali s hráči našeho kraje. Zápas tentokrát velmi vyrovnaný, kdy v koncovce třetího setu Filda za stavu 18:20 odvracel dva mečboly a zvítězil 23:21. Davča bojoval, ale podlehl domácímu Fuchsovi 15:21, 16:21. Fildové už ve druhém kole narazili na nasazené hráče. Filda Daniel nejprve podlehl 3. hráči republikového žebříčku M. Waliszewskimu 7:21, 11:21 a Filda Jurča pak 16. hráči žebříčku 15:21, 18:21. No a kluci se už těšili na debl. Duo „Filmen“ bylo nalosováno do předkola, kde soupeřem opět známí Kaplan, Nyč, opět 3 sety a opět úspěšný obrat v koncovce. Skvělý zápas, který bavil až do konce J V dalším kole bohužel na druhé straně sítě stál Davča Křivka s přiděleným spoluhráčem Denisem Dokoupilem, tentokrát vítězství 2:0. Ve čtvrtfinále už duo Filmen prohrálo s nasazenou dvojicí Rauš, Cirók.
Bylo cca 16:30 hodin, tak jsme se převlékli do teplejšího oblečení a vyrazili směr Olympiáda Pchjongčchang 2018 na brněnské výstaviště. Zabruslili jsme si na ledové dráze, projeli jsme se ve dvojbobu, vystáli frontu na běžky, projeli si běžeckou trať, vyzkoušeli jsme curling, … a nasáli zimní atmosféru olympijského Brna. Od příjezdu na výstaviště padalo a padalo a když jsme cca ve 20:30 hodin nasedali do auta, leželo na zemi 5 cm nového sněhu. Cestou jsme se ještě občerstvili v Glóbusu. Za Brnem v příkopě auto na střeše, ale Vláďa jel opatrně a bezpečně nás kolem jedenácté dovezl domů :-)

Foto a text: Zbyněk Jurča

Něco málo z historie

Virtuální katalog

prohlédněte si naši virtuální kroniku online