04.04.2018 - Lanškroun měl zastoupení na turnaji evropského okruhu!!!

Zástupcem respektive zástupkyní byla naše aktuálně nejúspěšnší hráčka Verča Veselá. Byla to pro ni první mezinárodní zkušenost. A jak to viděla a prožívala nám vylíčila níže:

Už ve středu odpoledne jsme s taťkou vyrazili směr Český Krumlov na můj první turnaj evropského okruhu. Hrála jsem všechny disciplíny, mix opět s Péťou Janouškem a dívčí debl s klimkovickou Luckou Metzovou.

Začínalo se ve čtvrtek prvními koly všech disciplín. Já jsem nastoupila hned do druhého zápasu dne, tudíž jsem moc neměla od koho odkoukat, co a jak se dělá před zahájením zápasu. Naštěstí nad tím jsem vyhrála. Ovšem polskou dvojici Jankowska/ Szymanowski jsme po velké třísetové bitvě neporazily, Poláci poté dokráčeli až do sobotního finále. V singlu jsem dostala také soupeřku od našich sousedů, a to Sofii Slosiarikovou ze slovenských Košic. V lehce nervózním zápase jsem vyhrála 21:9 21:14. Můj čtvrteční badmintonový program ukončila čtyřhra, kde jsme také po fyzicky náročné třísetové bitvě nad polskými hráčkami vyhrály.

V pátek na mě opět čekala soupeřka ze Slovenska - Olivia Kadlecová. Po prvním prohraném setu jsem zbylé dva začala hrát konečně badminton a vyhrála po setech 21:14 7:21 8:21. Do čtvrtfinále už mě ale nepustila polská hráčka a čtvrtá nasazená Joanna Podedworny. Tím ale pro mě turnaj nekončil. Ve čtyřhře jsme prohrály s chorvatskými hráčkami, které byly nasazené jako trojky. Zápas to byl jak jinak než třísetový. Tento zápas definitivně ukončil moji účast v turnaji.

Za dva dny jsem nasbírala mnoho zkušeností a jsem velmi ráda, že jsem se tak skvělého turnaje mohla zúčastnit a změřit síly i s hráči z jiných koutů Evropy. Zároveň je pro mne tento turnaj velkou motivací do tréninků.

Verča

foto: Martin Janoušek (redakce se tímto omlouvá za původně mylné uvedení jména autora, taktéž skvělého fotografa :-) Standy Veselého)

Něco málo z historie

Virtuální katalog

prohlédněte si naši virtuální kroniku online