03.04.2016 - Lanškroun open U15 - snad se to i povedlo

Začalo to pečením a zdobením perníků a skončilo to vyhlašováním vítězů :)) 

Byli jsme moc potěšeni, že nám turnaj zahájil starosta města Radim Vetchý. Klání tak dostalo na úvod punc vážnosti. Při nástupu dostal každý z hráčů jako uvítací present právě ten napečený perník ve tvaru badmintonového míčku a k tomu letáček k Lanškrounu a okolí. Chtěli jsme tak trochu prezentovat město Lanškroun, aby až se dětí někdo zeptá, jestli ví, kde leží Lanškroun, třeba si vzpomenou :))

Nejlepší pocit jsem měl ze hry, kterou předváděli hráči a hráčky na kurtech. Do Lanškrouna přijala celá řada výborných hráčů z různých koutů republiky a bylo na co koukat. Kvalitní výkony předváděli chlapci i děvčata ve všech disciplínách. Došlo i na napínavé momenty, protože o třísetové bitvy nebyla nouze. A dokonce se přišlo podívat i docela dost diváků, kteří určitě nelitovali, že část slunečné neděle strávili v tělocvičně.

Vyzdvihnout je třeba výkonů Adama Ehma z Pardubic, který přijel jako velký favorit a nakonec si opravdu odvážel dvě zlaté medaile ze dvouhry a mixa. Nicméně neměl to zadarmo! Ve finále dvouhry musel Adam čelit výborně hrajícímu Matějovi Kozelskému, aby ho nakonec udolal ve třech setech. Stejně tak společně s Kačkou Valentovou dokázali přestát třísetové semifinále s dvojicí Kozelský - Petrušková a ve finále ubalancovali znovu třísetový zápas s lanškrounským mixem Kostelecký - Veselá. Nejúspěšnější hráčkou se stala Klára Petrušková, která si odvezla tři medale a to od každého cenného kovu jednu. Zlatá ve dvouhře, stříbrná ve čtyřhře a bronzová v mixu. 

Ani lanškrounští se neztratili, získali několik medalí a i ti co nebyli medailoví podali výkony, za které se nemusí stydět! 

Nezbývá než věřit, že se Klimkovičákům, Pardubičákům, Opavákům, Hradečákům, Rychnovákům, Novokníňákům, Ivančičákům, Brňákům, Olomoučákům, Orlovákům....no prostě všem účastníkům u nás líbilo, že budou na Lanškroun dobře vzpomínat a hlavně že třeba zase příště dorazí :))

Městu Lanškrounu děkujeme za vstřícnost, podporu a drobné ceny.

Výsledky

dvouhra dívky:
1. Klára Petrušková - Klimkovice
2. Kateřina Valentová - Pardubice
3. Zuzana Morcinková - Orlová
3. Adéla Chadimová - Brno

dvouhra chlapci:
1. Adam Ehm - Pardubice
2. Matěj Kozelský - Klimkovice
3. Karel Wanke - Opava
3. Jan Blažek - Rychnov n./Kněžnou

smíšená čtyřhra:
1. Ehm - Valetnová - Pardubice
2. Kostelecký - Veselá - Lanškroun
3. Kozelský - Petrušková - Klimkovice
3. Slivá - Růžičková - Klimkovice

čtyřhra dívky:
1. Mičková - Morcinková - Orlová
2. Růžičková - Petrušková - Klimkovice
3. Veselá - Pazderková - Lanškroun
3. Poláková - Chadimová - Brno

čtyřhra chlapci:
1. Janoušek - Blažek - Pardubice+Rychnov n./Kněžnou
2. Matula - Kozelský - Opava+Klimkovice
3. Dajčar - Kostelecký - Lanškroun
3. Slíva - Wanke - Klimkovice+Opava

Kompletní výsledky v příloze.

Přiložené soubory

Něco málo z historie

Virtuální katalog

prohlédněte si naši virtuální kroniku online