04.03.2017 - Lanškrouňáci prolétli krajem vína - Velké Pavlovice

V sobotu 4.3. 2017 se ve Velkých Pavlovicích konal badmintonový turnaj kategorie GPC pro hráče do 17 let. Na jižní Moravu  se vydala výprava ve složení Verča Veselá, Nicole Pazderková, Honza Dajčar  a jako řidič – coach amatér Standa Veselý. Na jihu jsme měli domluvené taky fanoušky – Veselou rodinku, tj. babičku, dědu, strejdu atd…. , kteří vydrželi fandit až do posledního večerního finálového míčku.

V prvním kole mixu Honza s Nikčou narazili na výborný pár Reichman-Grusmanová, se kterým po boji prohráli ve dvou setech 20:22, 18:21.

Verča nastoupila s narychlo domluveným parťákem z Ivančic Tadeášem  Brázdou , se kterým se dokázala prokousat po tvrdých bojích až do finále, kde na ně čekal jihomoravský pár Prek-Klapalová . Ve finále se projevila hráčská vyzrálost našeho lanškrounsko -  ivančického páru a zaslouženě vyhráli 21:9, 21:19.

V poledních hodinách turnaj pokračoval zápasy v singlu, kde nejprve Honza Dajčar nestačil na šikovného soupeře z Olomouce Šimona Kociána  a ve třech setech nakonec odešel poražen, ač do toho dal úplně všechno,  14:21, 21:17, 18:21.

Poté svůj singl rozehrála Nikča, která se těžko vyrovnávala s plovoucími parketami a prohrála s Katkou Kráčmarovou 20:22, 17:21.

Do třetice nastoupila do singlu Verča , která se nakonec dokázala probojovat až do semifinále, ve kterém nastoupila proti Klapalové. Ve velmi vyrovnaném zápase a po neproměněném mečbolu ve třetím setě nakonec podlehla 21:16,17:2-,20:22.

Na závěr sobotního klání naše hráče čekal debl, ve kterém zvlášť dívčí  pár Verča s Nikčou  měly vysoké ambice . Nasazeny jako pár č. 1., potvrzovaly své  žebříčkové postavení a stoupaly vzhůru pavoukem až do konečného finále. Tam narazily na ambiciozní pár Ševčíková-Metzová, které měly fazónu jako hrom. Verča s Nikčou ovšem nazaváhaly  a z kurtu je smetly  ve dvou setech 21:16, 21:15.

Honza se spoluhráčem  Frantou Hanákem z Brna, kterého jsme domluvili až na místě,  prohráli ve dvou setech 6:21, 9:21

I přes některé prohry v prvním kole  můžeme konstatovat, že jsme v Pavlovicích uhráli výborné výsledky – 2x první místo  -   v  mixu 1. místo Verča Veselá, v ženském deblu jsme také díky Verče a Nikče braly zlato, a k tomu 3. místo v singlu pro Veroniku.

Za dobrými výsledky stojí poctivá práce hráčů, ale taky trenérů. Trenéři, děkujeme!


Text a foto: Standa Veselý

 

 

Něco málo z historie

Virtuální katalog

prohlédněte si naši virtuální kroniku online