14.02.2015 - Liberec - GPC U13 - Memoriál Z. Kožešníka

Druhou únorovou sobotu jsme v pět ráno vyrazili na sever Čech do 3 hodiny vzdáleného Liberce. Naším cílem byla tělocvična při ZŠ Barvířská, kterou ještě pamatuji ze svých juniorských let a tak jsme i bez problémů trefili. Každým rokem zde vzdávají holt zakladateli Veseckého klubu Zdeňkovi Kožešníkovi pořádáním turnaje pro třináctileté hráče - Vesecký klub navíc letos slavý 50 let založení. Blahopřejeme!

Turnaj byl kategorie "C" otevřený a Lanškroun reprezentovali:
- Nicole Pazderková
- Veronika Veselá
- Jan Kostelecký

Hráli se dvouhry a čtyřhry. Smíšená čtyřhra byla z programu vynechána.
Naši zahráli výborně a z Liberce přivezli čtyři medaile a to z celé škály ušlechtilých kovů.

Hráčem turnaje byl tentokrát Kosťa ml. Sehrál výborné utkání v semifinále proti mosteckému Cachovi, když ho udolal ve třech setech. Byl to asi zatím jeho nejlepší výkon na turnaji vůbec. Ve finále ještě porazil Ondru Kalinu z Dobrušky a stal se tak vítězem dvouhry. Pro Kosťu výborný turnaj se zaslouženým výsledkem. Oba jmenovaní soupeři se aktuálně nacházejí výše v žebříčku - takže dobré skalpy.
Verča až do finále předváděla výborné výkony. Finále jí zkomplikoval natažený sval a tak nebyla schopná než vzít soupeřce Kohoutové z Mostu pouze set a skončila tak stříbrná.
Nicole po vítězství v prvním kole již mezi osmi podlehla nám známé Líbalové z Liberce ve dvou setech. Trochu zde sehrálo roli taktizování s rychlostí míče a Nicole na to doplatila. Je to ale zkušenost do budoucna.

Ve čtyřhře naše děvčata postoupila až do finále kde nestačila liberecko-mostecké dvojici Hořínková - Kohoutová a skončila tak na druhém místě. 
Čtyřhru chlapců sehrál Kosťa se sympatickým klučinou z TU Liberec Adamem Plachým a nakonec spolu obsadili po fajn výkonu třetí resp. čtvrté místo, když podlehli dvojici Kalina - Maňásek z Dobrušky.

Kompletní výsledky v příloze.

Pěkně zorganizovaný turnaj a pěkné ceny pro hráče. A co bylo ještě taky fajn ......včasný odjezd domů. Ve čtyři už jsme seděli v autě a vyráželi směr Lanškroun s pocitem, že nás čekají týdenní jarní prázdniny na horách.......  :))

Přiložené soubory

Něco málo z historie

Virtuální katalog

prohlédněte si naši virtuální kroniku online