11.02.2017 - Mezi nejlepšími v České republice

Ve dnech 11.-12. února 2017 se v Praze ve Vinoři konal celorepublikový turnaj kategorie GPA pro hráče do 15 let. Naše lanškrounská výprava byla tentokrát malá – účast měla díky postavení v celorepublikovém žebříčku zajištěnou Verča Veselá ve všech disciplínách  a jako podpůrný tým měla Standu a Ivu. První soupeř se nečekaně objevil již při cestě do Prahy – rýma jako trám.

Verča hrála smíšenou čtyřhru s  šikovným  talentovaným hráčem z Liberce Honzou Rázlem (ročník 2005) a čtyřhru dívek si domluvily spolu s Kačkou Valentovou z Pardubic.

Turnaj začal tradičně mixem, ve které dvojice Veselá – Rázl byla jako nenasazený pár. Verča s Honzou začali turnaj nad očekávání skvěle a přešli  přes 1. a 2. kolo  celkem hladce. Ve čtvrtfinále narazili na zkušený klimkovický pár Slíva- Růžičková , kde po boji prohráli 21-19, 21-8 . 

Ve dvouhře byla Verča nasazená jako 5. – 8. hráčka a měla docela těžký los, kde na ni postupně čekala ve druhém kole nevyzpytatelná dvojnásobná mistryně republiky kategorie  U13 nevyzpytatelná Markéta Kohoutová z  Mostu , kterou po bojovném výkonu ve dvou setech porazila. Velká úleva. Ve čtvrtfinále ji čekala hráčka nasazená jako č. 1. Tallulah  Van Coppenolle z Orlové.

Do čtvrtfinálového  zápasu se pustila  bez respektu, ale postupně se začala projevovat kvalita soupeřky z Orlové ,  která ji porazila ve dvou setech 21-9, 21-15. 

Na závěr sobotního klání ji čekala její královská disciplína dívčí  čtyřhra , kde spolu s Kačkou Valentovou byly nasazené jako dvojky turnaje. Postupně se jejich pověst začala naplňovat. Přes 1. a 2. kolo přešly bez větších problémů až do dlouho očekávaného semifinále, kde narazily na pár Hořínková-Staňková. Semifinálový zápas se hrál na tři sety , kde 1.set naše hráčky ještě prohrály, ale druhý a třetí set už patřil našim modrým  lanškrounsko-pardubickým barvám a postoupily do nedělního finále. Ve finále narazily na pár van Coppenolle -Růžičková nasazený jako pár č. 1. Zápas začal vzájemným oťukáváním a naší prohrou v prvním setu. Druhý set jsme urvaly pro sebe a třetí už byl loterií kdo z koho. Nakonec štastnějším párem se stal klimkovicko-orlovský, který vyhrál 21-19, 18-21, 21-12 

Tento celostátní  turnaj zvládla Verča  úspěšně . V dívčí čtyřhře nám to cinklo (stříbro) a v ostatních disciplínách potvrdila své  žebříčkové postavení. Za výsledky je vidět tvrdá práce a spousta obětovaného  času  trenéra Kosťu, který nás podporoval svými pozdravy na dálku. Jemu patří velký dík.

Text a foto:
Iva a Standa Veselí

Něco málo z historie

Virtuální katalog

prohlédněte si naši virtuální kroniku online