02.05.2015 - Mistrovství republiky U13 a U15

Dva víkendy a dva turnaje - 25.4. 2015 Mistrovství republiky patnáctiletých v Pardubicích a týden na to 2.5. 2015 v Orlové ten samý turnaj, tedy Mistrovství republiky pro hráče do třinácti let.

Na tento typ turnaje postupuje pouze nejlepších 28 hráčů a hráček z celé republiky a tedy už jen kvalifikovat se je obrovským úspěchem!!!

Na prvním turnaji naše barvy hájila jediná hráčka Kačka Stehlíková.
Přes úvodní nepovedený mix, který se svým stálým partnerem Martinem Sieglem nečekaně prohráli s dvojicí z Orlové Twardzik - Němcová už ve druhém kole, se potom Kačce již docela dařilo.
Dokázala ve dvouhře obhájit páté místo, když o postup do semifinále prohrála s druhou nasazenou Járovou ve třech setech. No a největší radost nám udělala ziskem bronzové medaile ve čtyřhře dívek společně s pardubickou Adélou Seibertovou. 
Ještě zde určitě stojí za zmínku velice dobrá organizace turnaje.

Druhý turnaj - Mistrovství republiky U13 se konal v Orlové. Na sever Moravy zamířili z Lanškrouna hned čtyři hráči a hráčky.
Nicole Pazderková, Veronika Veselá, Jan Dajčar a Jan Kostelecký. Veronika s Kosťou si vybojovali účast ve všech disciplínách, Nicole ve čtyřhře a mixu a Honza Dajčar ve čtyřhře.

A jak se nám dařilo?

Ve čtyřhře chlapců sahali Kosťa s Honzou už po bronzové medaili, když nakonec přes dva neproměněné mečboly proti dvojici Franek - Chumchal (Orlová - Olomouc) vyšli naprázdno a skončili na 5.-8. místě. 
Verča po vyhraném prvním kole měla dokonce nakročeno mezi nejlepších osm hráček a nakonec se ani jí nepodařilo do osmičky proklouznout a podlehla ve třech setech Mikelové z Meteoru Praha.
Mix Kostelecký - Veselá nebyl špatný, ale nebylo to úplně ono. Prohra ve třech setech s dvojicí Wanke-Mičková 24:22, 14:21, 20:22 určila jejich umístění na 9.-16. místě.
Kosťa ve dvouhře prohrál v prvním kole s pozdějším semifinalistou Wankem z Opavy. A nedařilo se mu ani v zápase o pořadí, kde podlehl Šulcovi z Proseku. Prostě se tento víkend nepotkal s formou :))
Nicole s Verčou dokázaly vyhrát první kolo čtyřhry a taktéž jako kluci postoupit mezi osm nejlepších. Tam již nestačili na druhou nasazenou dvojici z Orlové.
Mix sehrála Nicole společně s Davidem Herzánem z Podivína, přičemž se jim tentokrát nedařilo a podlehli již v prvním kole.

Něco málo z historie

Virtuální katalog

prohlédněte si naši virtuální kroniku online