18.02.2017 - Naši junioři poprvé mezi dospělými

Turnaj dospělých kategorie C v Holicích 18.2. 2017, to byl náš sobotní program.
Když řeknu náš, myslím tím Kosťu ml., Nicole Pazderkovou a Kosťu st. tedy mě.
Pro naše juniory první turnaj dospělých. Kosťovi a Nicole nebylo ještě patnáct, ale už patří do kategorie sedmnáctiletých a to znamená, že mají právo startovat už i na turnaji dospělých. Do Holic jsme přijeli sbírat zápasové zkušenosti a potkat se s rychlejším a tvrdším dospěláckým badmintonem a zároveň zmapovat situaci a úroveň dospělácké kategorie v našem kraji. No a pro mě bylo velkou motivací zahrát si se svým synem čtyřhru na turnaji. Dokud ještě dokážu alespoň na chvíli rozhýbat bolavá kolena a jiná aktuálně bolavá místa :-)
Nicole odehrála 3 zápasy vždy jeden v každé disciplíně, Kosťa ml. odběhal zápasy dva, a já jeden. Ani v jednom se nám nepodařilo zvítězit, ale vždy to bylo se ctí.
Nicole dokonce s Barčou Tichou obsadila dělené třetí místo ve čtyřhře. Sportovně musíme konstatovat, že se účastnili pouze čtyři dámské páry. V mixu bojovala Nicole po boku liberckého Jana Koňase a nebylo to vůbec špatné, ale na vítězství ve vyrovnaném zápase nakonec nedosáhli.
My Kosťové jsme měli trochu smůlu na los a hned v prvním kole jsme nastoupili proti nasazeným jedničkám dobrušským Skočdopole - M. Šváb. Výsledek -15,-16 nebyl špatný. Hráli jsme dobře a mrzet nás může pouze moje indispozice: "Za boha jsem nemohl dát servis, ale jinak dobrý" :-)
Ve dvouhrách měli oba naši junioři těžké soupeře. Nicole dobrušskou Kubečkovou a Kosťa hradeckého Skálu. Svá utkání sice oba prohráli, ale odnesli si spoustu zkušeností a poznatků. A to se taky počítá a taková fajn prohra vás kolikrát může posunout o pořádný kus dál  :-)

Určitě dobrá zkušenost a příště to vylepšíme!  

Kosťa st.

Něco málo z historie

Virtuální katalog

prohlédněte si naši virtuální kroniku online