15.03.2014 - Oblastní přebor Východních Čech U13, U15, U17

V Pardubicích se 15. a 16. března uskutečnil Oblastní přebor Východních Čech, tedy regionů Pardubického a Královéhradeckého kraje. Vše proběhlo v moderní univerzitní víceúčelové hale v Polabinách na sedmi kurtech.
Pardubičtí organizátoři měli vše dobře připravené, nebyly žádné prostoje, vše "odsejpalo" parádně, až to kolikrát některým hráčům nebylo po chuti :)), sotva si po dohraném zápase sedli a už byli vyhlášeni na přípravu.

Tento turnaj byl zároveň kvalifikací na nadcházející mistrovství republiky v každé kategorii.
Pro naše některé hráče to byla výborná příležitost poměřit se se soupeři, kteří normálně na turnaje typu "C" nezajíždějí, protože mají na turnaje s vyšším koeficientem přímý postup díky postavení v žebříčku. Jinými slovy jsou do dvanáctého místa v celorepublikovém průběžném pořadí ve dvouhře. 

O tom jakou výkonnost ve dvouhře mají se přesvědčili naši hráči Honza Dajčar v prvním kole a Honza Kostelecký v kole druhém, když oba nastoupili proti aktuálně pátému hráči žebříčku Filipovi Neškrabalovi z Montasu Hradec Králové. Přestože naši kluci své zápasy prohráli, byli oba F. Neškrabalovi vyrovnanými soupeři a oba mohli být se svými výkony spokojeni. Honza Kostelecký po té ještě sehrál vyrovnané utkání o páté místo s Honzou Blažkem z Dobrušky, kdy v závěru obou setů nezvládl koncovku a podlehl dvakrát 17:21.
Ve společné čtyřhře kluci zvítězili ve dvou zápasech, kdy se jim konečně podařilo porazit pardubickou dvojici Lichý - Rybyšar a dostali se tak do semifinále. Zde dokázali nečekaně srdnatě vzdorovat prvnímu nasazenému páru Aubus - Neškrabal a podali asi zatím nejlepší výkon ve čtyřhře za celé své společné hraní. V boji o výsledné třetí místo se jim už tak nedařilo, hlavně ve třetím setu, a podlehli 1:2 na sety dvojici Kalina - Blažek. Těsně jim tak unikla bronzová medaile.

Našimi dívčími želízky v ohni byly Verča Veselá a Nicole Pazderková. Nicole si v prvním kole poradila s holickou Adélou Kaisrlíkovou. Ve druhém kole to měla opravdu těžké, když nestačila na pozdější vítězku turnaje Lucii Krpatovou z Pardubic. Verča bravurně zvládla zvítězit ve dvou zápasech a postoupila tak až do semifinále, kde po boji nestačila na pardubickou Lenku Kmoníčkovou. O třetí místo se Veronika ještě utkala s Kačkou Valentovou, taktéž z Pardubic, ale i ona byla už nad její síly. Ve společné čtyřhře to holky dokázaly dotáhnout až na třetí místo a odvezly si tak bronzové medaile.

Skvěle se prezentovali naše smíšené čtyřhry, tedy Honza Dajčar s Nicole Pazderkovou a Honza Kostelecký s Verčou Veselou. Oba páry postoupily do čtvrtfinále, kde podlehly až nasazeným soupeřům. Páru Kostelecký - Veselá se dokonce podařilo sebrat set favorizované pardubické dvoujici Janoušek - Kmoníčková.

V sobotu se hrálo ještě v kategorii sedmnáctiletých, kde ač čtrnáctiletá nastoupila naše Kačka Stehlíková.
Kačka to dotáhla ve dvouhře až do semifinále, kde nestačíla na favoritku turnaje Míšu Fuchsovou. V boji o třetí místo jí zradila záda a musela tak utkání Róze Bártové z Pardubic vzdát. Nedohrála tak ani čtyřhru, kterou taktéž skrečovala. Obsadily tak s Adélou Seibrtovou 5.-8. místo.

Ačkoliv se to zdálo nemožné, Kačka pak v neděli i přes bolest zad nastoupila do bojů ve své kategorii U15 a dokázala skoro nemožné. Ve dvouhře skončila druhá, ve čtyřhře opět s Áďou zvítězily a v mixu se svým stálým mixovým partnerem Martinem Sieglem obsadili třetí, tedy bronzové místo.

Všem výše uvedeným hráčům a hráčkám gratulujeme k předvedeným výkonům a získaným cenným kovům!!!

Přiložené soubory

Něco málo z historie

Virtuální katalog

prohlédněte si naši virtuální kroniku online