10.09.2017 - Patnáctková Céčka v Hradci Králové

V neděli 10.9.2017 zorganizoval oddíl Montasu z Hradce Králové otevřený turnaj v kategorii U15. Kromě oddílů z oblasti Pardubice a Hradec Králové se turnaje zúčastnili také hráči a hráčky z Prahy a Českého Krumlova.  Byla to skvělá příležitost poměřit síly i s jinými než „tradičními soupeři“.

Lanškrounský badminton reprezentovali Barča Mrázková a Tomík Jurča. Obě maminky tvořily doprovod a občerstvovací zázemí.

V mixu Barča s Tomíkem narazili na pár Viesner-Morchová z Rychnova nad Kněžnou. V třísetové bitvě prohra ve třetím setu 19:21 hodně mrzela. Škoda, chybělo trochu štěstíčka.

Ve dvouhře chlapců prošel Tomík přes Ondru Šolara z Hradce Králové a zastavil ho Adam Vojtěch, rovněž z Hradce Králové.

Barča sehrála další třísetovou bitvu s Pávovou z oddílu SK Prosek Praha. První set Barča vcelku hladce vyhrála 21:13. Ve druhém setu prohrála 20:22. A ve třetím rozhodujícím setu zapracovaly nervy a Barča prohrála 19:21.

Poslední disciplínou byly čtyřhry. Ve čtyřhře děvčat postoupily Barča a Terka Šolarová (Montas Hradec Králové) až do finále. Tam se jim podařilo ve dvou setech (21:13 a 21:17) porazit sestry Valentovy z Pardubic. Zisk této zlaté medaile pro lanškrounský badminton napravil ne úplně povedený mix a dvojhry.

Text: Zuzka Mrázková
Foto: neznámý fotograf z HK

Něco málo z historie

Virtuální katalog

prohlédněte si naši virtuální kroniku online