03.06.2017 - Po 23 letech jsme se v Lanškrouně dočkali zlata z národního turnaje!!!

 Ve dnech 27. – 28. května se v Podolí u Brna konal celorepublikový turnaj kategorie GPA pro hráče do 15 let. Z lanškrounského oddílu se turnaje  zúčastnili Tom Jurča v mixu, Barča Mrázková v deblu a Verča Veselá ve všech disciplínách a určitě jsme se na tomto turnaji neztratili.

Začali jsme mixem a v něm nastoupila naše pro tento turnaj vytvořená dvojice Tom Jurča – Verča Veselá proti páru Nejedlý-Johnová. Po rozpačitém prvním setu jsme zápas vyhráli 14:21, 21:10 a 21:14.

Ve 2. kole na naše želízka čekala nasazená dvojice z Prahy Fürst – Štěříková. Tom s Verčou bojovali  a zkoušeli různé finesy, které ale na tuto dvojici nestačili a prohráli ve dvou setech 21:7 a 21:18.

Ve dvouhře byla Verča nasazená jako 5. – 8. hráčka a už poněkolikáté za sebou měla v cestě turnajovým pavoukem ve čtvrtfinále proti sebě nasazenou jedničku. V 1. kole měla volný los a ve druhém na ni čekala herně nepříjemná, ale stále pozitivní hráčka z Ivančic Adéla Klapalová, kterou po výborném výkonu porazila 21:17, 21:14.

Ve čtvrtfinálovém zápase narazila na nasazenou jedničku Marii Růžičkovou. Ani Verčin velmi dobrý výkon nestačil na zkušenou hráčku. 1. set nabídl řadu těžkých výměn, kterou soupeřka podporována trenérem Sommerlíkem zvládla o něco lépe a po výsledku 21:17, 21:12 nakonec celý zápas dotáhla do vítězného konce.

Na závěr sobotního klání se hrála námi favorizovaná dívčí čtyřhra, kde jsme měly 2 lanškrounské naděje - Barču Mrázkovou a Verču Veselou. Bára hrála s hradeckou Terezou Šolarovou a v prvním kolem na ně čekal ambiciozní pár Kohoutová – Ševčíková. Po bojovném výkonu však  na své soupeřky nestačily a prohrály ve 2 setech. Poté se do hry dostala Verča s Káťou Valentovou z Pardubic a začalo jejich vítězné tažení. V 1. kole si poradily s klimkovickým párem Metzová- Petrušková 21:12, 21:13. Ve 2. kole nastoupily proti Kozempelové s Mizerovou a po rozpačitém prvním setu si připsaly další výhru v poměru 21:20, 21:5.

Ani semifinálový „mač“ lanškrounsko-pardubického páru nenabídl žádné překvapení a celkem snadno si poradily s párem Kohoutová – Ševčíková 21:14 a 21:13 a tím postoupily do nedělního finále.

Ve finále překvapivě narazily na pár Klapalová- Říhová, kterým se podařilo porazit nasazený pár č. 1 Hořínková, Staňková. Verča s Káťou potvrdily svoji formu a nedaly soupeřkám žádnou šanci. A po výsledku 21:13 a 21:6 získaly svoji první společnou zlatou medaili na turnaji GPA.

Na tomto celostátním turnaji jsme měli v akci 3 hráče. Tom s Barčou tady sbírali zkušenosti, které jim určitě pomohou v budoucnu k řadě vítězství.

V dívčí čtyřhře se konečně Verče s Katkou podařilo vystoupat na nejvyšší místo „na bedně“ a v singlu Verča potvrdila své žebříčkové postavení.

Trenére, máš první zlato z „áček“ – jako hráč jich bylo určitě víc, ale jako trenér – poprvé. Díky. 

Text a foto:

Iva a Standa Veselí

 

Něco málo z historie

Virtuální katalog

prohlédněte si naši virtuální kroniku online