12.04.2014 - Přátelák v Praze na Proseku

S kamarády z badmintonového oddílu pražského Proseku jsme naplánovali přátelské utkání družstev dětí do třinácti let. Hlavní iniciátor celé akce byl bývalý lanškrounský hráč a náš kamarád Tomáš Maixner. Dvanáctého dubna brzy ráno jsme vyrazili na vlak. Z lanškrounského nádraží nás Regio lokálka odvezla v 5:27 do České Třebové, kde jsme přestoupili na rychlík do Prahy. Bylo nás celkem devět, dva kouči Kosťa st. s Jirkou Dajčarem a sedm hráčů  - Verča Veselá, Nicole Pazderková, Tomík Jurča, pro nemoc nehrající, ale o to víc fandící Matěj Maršík a trojice Honzů - Blažek, Dajčar a Kostelecký. Výše jmenovaní vytvořili družstvo reprezentující lanškrounský badminton v přátelských kláních proti družstvům Prahy Proseku A, Prahy Proseku B a družstvu z Kralup nad Vltavou. Utkání se hrála na 11 zápasů, 6 dvouher, 3 čtyřhry a 2 mixy. V prvním utkání jsme narazili na družsvo Proseku B. Všichni naši hráči podali skvělý výkon a zvítězili jsme tak 10:0 na body, když jediný set celého utkání ztratili kluci ve čtyřhře.
Ve finále nás potom čekalo družstvo Proseku A, které před tím nedalo Kralupským šanci po výsledku 9:1. Utkání Prosek A - Lanškroun bylo vyrovnané a až do posledních zapasů nebylo jasné kdo z něj výjde vítězně. Nakonec se radovali Prosečtí, když nás dokázali porazit poměrem 6:4 na zápasy (13:9 na sety). Naše smíšené družstvo tak skončilo na celkově druhém místě.

Protože jsme celý víkend pojali i jako výlet, vyrazili jsme odpoledne fandit na finále badmintonové extraligy družstev do Prahy Vinoře. Viděli jsme tam dvě semifinále, Brno Jehnice vs. Kladno a Meteor Praha vs. Benátky nad Jizerou. Jako fanoušci jsme si to moc užili. Děti nasáli atmosféru vrcholového badmintonu a hlavně mohli vidět badminton evropské úrovně, protože českou extraligu hrají i zahraniční hráči např. z Polska, Slovenska a dokonce i z Indonésie.

Den jsme zakončili večeří v pizzérii. Přespali v hostelu Ládví a druhý den ráno, po společné snídani, jsme vyrazili na klokany a opice (nikoliv Honzu Opitze :)) do ZOO Praha. V ZOO to bylo fajn, počasí nám přálo - ani vedro, ani zima. Pravda ale je, že na závěr jsme byli už docela unavení. Trochu nás ještě probudili lachtani a jejich krmení, což bylo opravdu senzační. Pak už jsme jenom slízali zmrzlinu a hurá na vlak a domů. Při závěrečném dojezdu lanškrounskou lokálkou se zavírali oči už i těm nejotrlejším jako je Honza Dajčar nebo Kosťa. Tomík ten málem upadl ze sedačky :)), ještě že měl v rukách rakety a opíral se s nimi o zem.

Myslím, že ten nedělní večer všichni dobře usnuli, bez uplatňování nároků na sledování televize. :))

Na závěr bych rád poděkoval všem kamarádům z Proseku, zvláště Tomáši Maixnerovi, Tomáši Krajčovi a panu Jurkovi st., za přípravu, organizaci o rodičům proseckých dětí za pomoc při přejezdu na Vinoř....

Prostě bylo to fajn!!!

Děkujeme

P.S. Koukněte na stránky Proseku. Mají tam pěkné fotky. Já fotil jen na telefon a podle toho to vypadá.

http://www.badmintonprosek.cz/ 

 

Něco málo z historie

Virtuální katalog

prohlédněte si naši virtuální kroniku online