20.09.2014 - První test naší letní přípravy dopadl dobře

Prvním testem připravenosti našich svěřenců v kategorii do třinácti let se stalo "Céčko" v Holicích. V sobotu ráno jsme vyrazili ve složení Tomík Jurča, Kuba Dajčar, Verča Veselá, Nicole Pazderková, Honza Dajčar a Honza Kostelecký. Byli jsme zvědaví na to, jak se naši hráči vyrovnají s předzápasovou nervozitou a s tím, že letos již dosáhli takové výkonnosti, která jim dovoluje myslet na postup z krajského turnaje na turnaj typu "GPA" tedy turnaj celostátní.
Na začátku bylo pořadateli rozhodnuto, že se bude hrát na skupiny tak, aby si děti co nejvíce zahrály. Systém spravedlivý, ale v pozdním odpoledni už únavný, takže před rozehráním čtyřher v odpoledních hodinách bylo navrženo a schváleno zástupci jednotlivých oddílů zkrácení bodového hodnocení pouze do 15.

Spokojenost s výsledkem turnaje bych ohodnotil stupněm jedna mínus. Na Áčka z prvního místa ve dvouhře postoupil Honza Kostelecký a Verča Veselá. Z druhého místa ve dvouhře postoupila Nicole Pazderková. Holky společně vyhrály čtyřhru a tím se taktéž kvalifikovaly v párech na Áčka. Ke stoprocentní spokojenosti nám chyběl už jenom postup Honzy Dajčara, kterému nervozita svazovala ruce a nedokázal podat výkon, kterého je schopen a skončil tak "pouze" třetí, tedy na bedně. Čtyřhra Kostelecký - Dajčar skončila na nepostupové stříbrné příčce, stejně jako smíšená čtyřhra Veselá - Kostelecký.

Skvěle se prezentovali nováček v kategorii U13 Tomáš Jurča a hráč ještě o kategorii mladší Jakub Dajčar. Kluci předvedli bojovné výkony. Tomík dokonce obsadil výborné a zasloužené osmé místo. Spolu si pak také vyzkoušeli čtyřhru.

Z Holic jsme si tak odvezli tři zlaté, tři stříbrné a jednu bronzovou medaili. No a postup na celostnátní turnaj GPA do severočeského Mostu. 

Ve stejný den probíhaly boje v kategorii do sedmnácti let v Hradci Králové. Tam jsme měli jedno želízko v ohni a sice Kačku Stehlíkovou. Želízko to bylo opravdu horké. Kačka ač hrající o kategorii výše, protože stále patří mezi patnáctileté, dokázala urvat stříbrnou medaili ve dvouhře a společně s Martinem Sieglem z nedalekého Osíku byli taktéž stříbrní ve smíšené čtyřhře. 

Pro badmintonový Lanškroun úspěšný víkend!!!

Přiložené soubory

Něco málo z historie

Virtuální katalog

prohlédněte si naši virtuální kroniku online