13.01.2018 - První turnaj U13 roku 2018 a máme bronz

V sobotu 13. ledna 2018 jsme vyrazili do Dobrušky na turnaj kategorie U13 v sestavě D. Křivka, A. Šembera, F. Daniel a F. Jurča. Pro oba Fildy to byl první turnaj vůbec. Všichni čtyři byli v kategorii smíšených párů nahlášeni jako volní hráči, ale holek je málo, podařilo se nám obstarat "partnerku" pouze pro Davču. Druhá hráčka Káťa Holubová pro ostych a obavy hrát nechtěla, ale když se dozvěděla, že pro Fildu J. je to první turnaj vůbec, tak do toho šla a myslím, že nelitovala :-) V zápase s nasazenou dvojicí Weber, Kaplan začali skvěle, vyhráli první set 21:18. Pak ale dvojice, která nakonec skončila třetí na turnaji, přidala a vyhrála druhý a třetí set. Davča s Evelínou Freibauerovou narazili na nasazený pár číslo 2 a podlehli ve dvou setech.

Po mixech se rozběhly singly. Adam v prvním zápase po prohraném prvním setě začal hrát pestřeji a otočil na konečných 2:1. Ve druhém kole už nestačil na Matěje Hubáčka ze Šumperka. Davča měl v prvním kole těžkého soupeře Martina Hykela z Pardubic. Po jasně prohraném prvním setě to ale nezabalil, nechal si poradit a makal, za druhý set zaslouží pochvalu, i když jej nakonec prohrál 19:21. Filda Jurča ovládl první zápas 21:3, 21:9, ve druhém však narazil na pardubického Vojtěcha Havlíčka nasazeného jako číslo 2. I když Filda hraje badminton teprve 5 měsíců, dokázal vyhrát druhý set a zápas zdramatizovat. Dokonce v polovině třetího setu ještě vedl, ale zkušený Havlíček přestal chybovat a vítězství si pohlídal. Filda Daniel v prvním zápase 21:2, 21:7, zvítězil dokonce i ve druhém kole nad Lukášem Patzákem a jako jediný z našich se probojoval do 3. kola dvouher, tam však narazil na dobře hrajícího Lukáše Tvrdíka, ale i tak vydařená premiéra.

V prvním kole čtyřher se potkali Adam s Davčou s dobře známou dvojicí z Horní Čermné Vávra, Jirásek. Zápas vyrovnaný ale pro lanškrounské vítězný 21:19, 21:19. Fildové měli podstatně těžšího soupeře, jedničky Havlíčka s Tvrdíkem. Ale byl to moc pěkný zápas, plný vyrovnaných výměn. Ve druhém setě si kluci dokonce vybojovali setbol, který však neproměnili a prohráli 21:23, ale zaslouží si velkou pochvalu, při své premiéře sehráli velmi povedené utkání. Davča s Adamem čekali na vítěze právě tohoto zápasu, rozehraným soupeřům sice také podlehli, ale za postup mezi poslední čtyři páry si domů vezou bronz!

Text: Zbyněk Jurča
Foto: Vláďa Křivka

Něco málo z historie

Virtuální katalog

prohlédněte si naši virtuální kroniku online