16.04.2018 - Talentliga družstev U13 2 .kolo, 2. liga a opět druzí

V sobotu 7. dubna jsme vyrazili v plné síle na druhé kolo Talentligy družstev do Rychnova nad Kněžnou. Paní Maňásková si všimla, že jedeme se 3 klukama a poprosila nás, zda bychom jednoho nepůjčili do družstva Astry Praha. Nic jsem neslíbil a nechal to ráno na klukách, ať se sami domluví. Davča rád nabídku přijal. Družstvo si pojmenovali „Astra LŠ“ (Astra Praha + Lanškroun + Šumperk). Lanškrounské družstvo tvořili Fildové, Terka Kmentová a její sestřenka Amélie Maixnerová, která s rodiči dorazila až z Prahy a byli jsme za to moc rádi. A nejen my, do Rychnova se přijela podívat skoro celá Maixnerovic rodina, a i od Kmentů jich nebylo málo. I Kosťa se přijel rád podívat na své svěřence i na lanškrounského odchovance Tomáše Maixnera, se kterým toho v mládí s badmintonem určitě dost zažili.
Byli jsme zařazeni opět do 2. ligy společně s B družstvem Pardubic, které minule hrálo 1. ligu a družstvy A i B Nového Města nad Metují. Davča s Astrou LŠ hrál zápasy ve 3. lize. K prvnímu utkání jsme nastoupili proti A družstvu Nového Města nad Metují a utkání to bylo vyrovnané, po mixech a singlech bylo skóre na sety 6:6, rozhodly debly (kluci 2:0, holky 1:1), takže vítězství 9:7. Po delší pauze jsme nastoupili proti B družstvu Pardubic a tušili jsme, že to bude boj. Utkání to bylo opět velmi vyrovnané, všechny zápasy jsme hráli 1:1 na sety, jen Filda J. prohrál v zápase jedniček 9:11, 7:11. Škoda, dva sety jsme prohráli 9:11 a jeden set dokonce 10:11. K poslednímu utkání jsme nastoupili proti B družstvu NMnM a to byla jasná záležitost pro naše barvy. Jednoznačné vítězství 15:1 a celkové druhé místo ve druhé lize.

Davča sehrál za smíšené družstvo pěkné zápasy, v singlu dvakrát vyhrál, jednou prohrál s Danielem Nyčem. Celkově porazili BK Šumperk 9:7 a Rychnov and Kněžnou B 14:2. S A družstvem Rychnova nad Kněžnou sice 7:9 prohráli, ale celkově skončili ve třetí lize první.
Myslím, že na zahrání je to bezva akce, každý sehrál 3 singly, 3 debly a 3 mixy. K tomu jsme poznali Amálku Maixnerovou, která s námi možná nehrála naposledy.

Mějte se,
Zbyněk

 

Něco málo z historie

Virtuální katalog

prohlédněte si naši virtuální kroniku online