10.03.2018 - Třináctková parta úspěšná v Praze

 Po moravské metropoli jsme v sobotu 10. března 2018 vyrazili na otevřené GPC až do Prahy. Organizátoři nás prosili o příjezd už na osmou hodinu, ale první zápasy se začaly hrát až o půl desáté. Je s překvapením, že na turnaji, kde startuje 42 chlapců a 41 dívek, chybí tiskárna a vše se píše ručně na papírky. Během celého dne tak chyběla informace o umístění v pavouku, o předpokládaném čase následného zápasu a výsledcích již odehraných zápasů. Ale hala JEREMI sportu v Lužinách je veliká, hrálo se na 12 kurtech (další 2 byly rezervovány veřejností).

Do Prahy vyrazilo z Lanškrouna pouze duo "Filmen" (jarní prázdniny). Oba nastoupili ve všech třech kategoriích. Filda Daniel vyhrál s partnerkou Karolínou Perglovou z BK Králův Dvůr vyrovnané první dva zápasy 24:22, 24:22 a 21:19, 21:18, ve třetím kole už nestačili na pardubický pár Fridrichová, Hykel. Filda Jurča s partnerkou Nelou Fenclovou z Proseku Praha po jasném vítězství 21:4, 21:8 ve druhém kole dokázali zvítězit i v kole třetím, kde porazili nasazený pár Brožová, Titěra z Radotína Praha ve třech setech 19:21, 21:12, 21:10. Ve čtvrtfinále narazili na dvojici z SK Hamru Koliášová, Strejček, na které již nestačili 16:21, 13:21, především skvěle hrála Koliášová (pozdější finalistka dvouhry a vítězka čtyřhry).

Kluci zahájili své první zápasy ve dvouhře až po jedné hodině. Filda Jurča vyhrál první zápas 21:11, 21:11, ve druhém kole na něj čekal Josef Fošum z Křemže jakožto nasazený hráč číslo [5]. Filda si zápas dobře rozehrál, vše však vyvrcholilo až ve třetím setě, ve kterém lanškrounský hráč při změně stran nadějně vedl 11:7. V koncovce však ztratil důvěru ve vlastní hru a zápas ztratil. Škoda, Fošum se následně probojoval až do semifinále. Filda Daniel po prohraném zápase v prvním kole sehrál vítězně zápas o umístění 21:10, 21:10.

A kluci opět čekali na svůj první zápas v deblu. V prvním kole jasná výhra 21:7, 21:11, ve druhém kole po skvělém výkonu cenná výhra nad nasazenou dvojící Štěpánek, Ryšánek z Meteoru Praha 21:18, 21:10 (Štěpánek chvíli před tím vyhrál s partnerkou kategorii mixů). Ve třetím kole se proti nim postavil nasazený pár číslo [1] Fošum, Pavliš, Filda J. měl určitě co vracet. Kluci opět sehráli pěkný zápas a zaslouženě vyhráli ve dvou setech 21:16, 21:10. V semifinále, ke kterému nastoupili proti libereckým hráčům Kerpl, Beran kolem osmé hodiny večerní, opět sehráli pěkného debla. V koncovce druhého dějství srovnali poměr setů, když odvrátili 2 mečboly soupeřů. Třetí set vyrovnaný až do koncovky, chybělo trošku štěstíčka, 19:21. Ale obrovská spokojenost, zisk medaile. Za předvedený výkon si zaslouží velkou pochvalu. Hned po vyhlášení jsme se rozloučili a vyrazili směr Lanškroun, ještě v Praze jsme se stavili na stripsy ve slíbeném KFC. Domů jsme dorazili ve 23:00 hodin.

Mějte se,
Zbyněk

Něco málo z historie

Virtuální katalog

prohlédněte si naši virtuální kroniku online