24.01.2015 - Turnaj U13 Osík a nejpočetnější lanškrounská výprava

Třetí z kvalifikačních turnajů U13 se uskutečnil v Osíku. Naše lanškrounská výprava se stala tou nejpočetnější. Lanškroun reprezentovali jak zkušené "třináctky" Kosťa, Verča, Nicole, Honza Dajčar, Tomík, tak mladší hráči a hráčky, kteří přijeli sbírat turnajové zkušenosti a první bodíky. Těmi mladšími byli: Barča Mrázková, Julča Seidlová, Fanda Havelka a Kuba Dajčar.

Ti starší se přijeli porvat o postupová místa na turnaj kategorie "A", který se uskuteční tentokrát v Brně Podolí. Postupová matematika byla jasná. Postupují vždy první dva ze dvouher a pouze první z párových disciplín. Z našich už před turnajem měli jistý postup ze žebříčku Kosťa s Verčou v mixu, kteří drží aktuální 5. resp. 6. pozici celostátního žebříčku. A jak se nám tedy zadařilo?

Postupová místa vybojovali:

Verča Veselá - 2. místo dvouhra
Nicole Pazderková a Verča Veselá - 1. místo čtyřhra
Jan Kostelecký - 2. místo dvouhra

Nicole Pazderková - 3. místo dvouhra - náhradník
Jan Dajčar - 3. místo dvouhra - náhradník

Další umístění našich hráčů:

dvouhry
Tomík Jurča - 7.-8. místo 
Barča Mrázková - 7.-8. místo
Julča Seidlová - 9.-12. místo 
Fanda Havelka - 9.-12. místo 
Kuba Dajčar - 25.-32. místo

čtyřhry
Kostelecký - Dajčar - 2. místo
Jurča - Dajčar Jakub - 5.-8. místo
Havelka - Flígr - 9.-16. místo
Seidlová - Mrázková - 5.-8. místo

Rád bych okomentoval a vypíchnul některé zápasy:

Semifinále chlapecké dvouhry svedlo proti sobě Honzu Dajčara a Honzu Blažka z Dobrušky. V třísetové bitvě byl nakonec šťastnějším Honza Blažek. Ve třetím setu už Honza Dajčar bohužel tahal za kratší konec pomyslné šňůřky (18, -14, -15). Jinak ale výborný zápas a příslib do budoucna.

Ve finále se Blažkovi postavil Honza Kostelecký, který v semifinále prošel přes Honzu Lichého z Pardubic (13,13), celé semifinále bylo tedy záležitostí Honzů - Honzovské semi :)) Ani Kosťovi se nepodařilo nad Blažkem zvítězit, když hlavně začátek prvního setu byl z jeho strany plný nepřesností a nevynucených chyb. Druhý set už byl vyrovnaným bojem a Kosťovi chybělo hlavně zakončení v dobře rozehrané a vymyšlené výměně (-13,-17). 

V dívčí dvouhře si to v semifinále rozdaly naše holky, tedy Verča proti Nicole. A bylo to důstojné semifinále a velký boj. Nicole předvedla výborný výkon a papírově lepší Veronice hlavně v prvním setu dlouho vzdorovala (21,13). Verča ve finále podlehla Kačce Valentové z Pardubic (-10, -19). 

Svůj první postup do druhého kola zaznamenala Barča Mrázková.

Překvapivě pěknou čtyřhru sehráli kluci Tomík Jurča s Kubou Dajčarem. Postoupili do druhého kola a tam se prezentovali pěkným výkonem proti pardubické dvojici Lichý - Rybyšar.

První výhry na "ostrém" turnaji zaznamenali Julča Seidlová a Fanda Havelka.

Zklamáním bylo 2. místo z deblu dvojice Dajčar - Kostelecký. Tím zklamáním byla hlavně předvedená hra v semifinále a po té ve finále proti dvojicí Maňásek - Blažek. Na tohle budeme muset rychle zapomenout!

Přiložené soubory

Něco málo z historie

Virtuální katalog

prohlédněte si naši virtuální kroniku online