19.09.2015 - V Českých Budějovicích se nám opravdu dařilo!

 Do Budějovic jsme se v pátek 18. září 2015 vydávali s úsměvem a nevědomím, že hlavně já o ten úsměv příjdu hned po ujetých 80km kousek za Hlinskem. V zatáčce za hlineckou sjezdovkou mně to na mokré silnici podjelo, auto šlo do smyku a skončili jsme ve škarpě. Celé se to seběhlo náhle a v malé rychlosti. Díky tomu se naštěstí nikomu nic nestalo a odneslo to pouze auto, které se od té chvíle stalo nepojízdným. 
Děti to zvládly na výbornou a na blízké louce se docela dobře bavily. Já už míň s vědomím toho co by se mohlo stát a naštěstí se nestalo. Auto bylo "zaparkováno" mimo silnici, cestovatelé v bezpečí v reflexních vestách na louce a já po zralé úvaze domluvil odtah auta a dojezd náhradního vozidla. Za pomoci hasičů a policie jsme naložili auto na podval (moc nám pomohl Tomáš Tejkl - můj dvorní automechanik a majitel podvalu) a po příjezdu náhradního vozidla (náš děda Vašek Vávra) jsme na blízké pumpě přeložili rakety, spacáky, bagy a svačiny a zhruba ve 20:30 jsme chladnokrevně vyrazili směr Sedlo u Českých Budějovic, kde jsme měli domluvené ubytování u mých kamarádů původem z Lanškrouna. Celou cestu se střídala mlha s deštěm a v přisvícení protijedoucími vozidly to po předešlé zkušenosti bylo opravdu únavné peklo. Hlavou se mi honilo dost nepříjemných myšlenek, ale vzájemné poštuchování děcek na zadním sedadle mě pokaždé vytrhlo z deprese a vrátilo lepší náladu. Během dvou a půl hodinové cesty jsme ještě stihli absolvovat policejní kontrolu - běžnou policejní kontrolu bez udílení pokut :)), potkat tři lišky, trochu i zabloudit, abychom o půl dvanácté večer dorazili do obce Sedlo, kde před chvílí jmenovaní savci dávají dobrou noc. Po vylíčení našich odpoledních zážitků mým přátelům, po několika sklenicích červeného (v mém případě), jsme ulehli do spacáků.

Druhý den ráno začal turnaj. A dařilo se!!!

Zahajovací disciplínou je většinou mix. No a po čtyřech odehraných kolech zmíněné disciplíny jsme mohli konstatovat, že to páté, tedy to poslední, tedy vlastně finále, bude v lanškrounské režii! Vítězství nakonec patřilo páru Kostelecký - Veselá a druhé místo páru Dajčar - Pazderková. Ani v následujících dvouhrách to nebylo vůbec špatné. Kosťa a Verča se zastavili až ve finále, kde Kosťa vzdal pro zranění a Verča až po boji podlehla hráčce Šilhavé z Hamru Praha. Na stejnou hráčku, pozdější vítězku, i přes dobrý výkon nestačila Nicole ve čtvrtfinále. Honza Dajčar se probojoval až do semifinále, aby zde ve vyrovnaném zápase nestačil na prvního nasazeného Orose z Českého Krumlova. Chlapeckou čtyřhru jsme museli pro zranění Kosti skrečovat. Holky ale nezaváhaly ani v této disciplíně a dokráčely si pro druhé místo. Ve finále podlehly dvojici Šilhavá - Klailová z Astry a Hamru Praha ve dvou vyrovnaných setech.

Zatím náš nejúspěšnější turnaj jsme zakončili návštěvou centra Českých Budějovic. Vylezli jsme na Černou věž a rozhlédli se a někteří i zamysleli ................život je krásný!!! 

Pak už jenom nezbytná návštěva McDonaldu a bezproblémový návrat domů.

Výsledkový servis:

dvouhra:
2. místo  Veronika Veselá
2. místo  Jan Kostelecký (Kosťa ml.)
3.-4. místo  Jan Dajčar
5.-8. místo  Nicole Pazderková

mix:
1. místo   Kostelecký - Veselá
2. místo   Dajčar - Pazderková

čtyřhra:
2. místo  Pazderková - Veselá

*podrobné výsledky viz. příloha pod fotografiemi

Přiložené soubory

Něco málo z historie

Virtuální katalog

prohlédněte si naši virtuální kroniku online