28.05.2016 - Victor cup - turnaj dvojic

 Tradičním jarním turnajem v Benátkách nad Jizerou je Victor cup. Je to turnaj smíšených dvojic pro hráče a hráčky do patnácti let. Každoročně je turnaj silně obsazen a nejinak tomu bylo i letos. Jedná se o turnaj dvojic hraný na 3 body: chlapeckou dvouhru, dívčí dvouhru a smíšenou čtyřhru.

Z Lanškrouna jsme vypravili družstvo ve složení Veronika Veselá a Jan Kostelecký. No a výprava to byla nakonec úspěšná. V základní skupině jsme byli nalosování k družstvu Brna (Derka, Poláková) a k favoritům turnaje Pardubicím (Ehm, Valentová).
První utkání s Brnem jsme zvládli a po vyhráném mixu a prohrané Kosťově dvouhře rozhodla Verča v singlu. Druhé utkání s Pardubicemi zahájil mix, kde jsme byli v koncovce třetího setu úspěšnější a ujali jsme se překvapivě vedení 1:0. Kosťovi se nedařilo v singlu v prvním utkání a proti nekompromisně hrajícímu Adamovi Ehmovi se to nezměnilo a prohrál ve dvou setech. Lanškrounský prapor zvedla opět Verča, když ve třísetové bitvě porazila pardubickou kamarádku Kačku Valentovou. No a překvapění bylo na světě. Vyhráli jsme tak skupinu a čekali nás medailové boje. 

Do finále se probojovali družstva Astry Praha (Erhart, Klailová), Kladna (Morávek, Mikelová) a Lanškrouna (Kostelecký, Veselá).
Zahájili jsme proti Astře. Mix se nám ale nepovedl a to znamenalo vyhrát oba singly. Vzhledem k tomu, že Kosťa v sobotu toho v singlu moc nepředveděl jsme si moc nevěřili, ale nakonec to bylo pouze o fous. Verča potvrdila své kvality a opět svůj singl vyhrála. A Kosťa se nakonec probudil a vyhrál první set s papírově silnějším Vráťou Erhrartem. I do druhého nastoupil bravurně a až do konce setu předváděl výborný badminton, jenže za stavu 20:19, kdy měl matchball, mu došla šťáva. Set po zkažené smeči nedovedl do vítězného konce a ve třetím už nebyl schopen fungovat :))  Lanškroun - Astra Praha pak 1:2.

Následný zápas s Kladnem jsme museli skrečovat, protože se Kosťovi vrátily vleklé růstové problémy s koleními šlachami a skončili jsme tak třetí. 

Třetí místo pro Lanškroun ........paráda!!!
Pohár, diplom a první finanční prémie za vítězství :))

Gratulujeme

Foto a výsledky v příloze.

Přiložené soubory

Něco málo z historie

Virtuální katalog

prohlédněte si naši virtuální kroniku online