Do nové sezóny trochu jinak

22.10.2022 | Autor: Jan Kostelecký

Badminton ........radost z pohybu a ze hry!

Do druhé části sezóny jsme v novém školním roce vstoupili trochu jinak. V jiném složení, ale taky s jinými cíli.
Od září už s námi netrénují Verča Veselá, která zahájila studium na vysoké škole v Brně a Filip Jurča, který své sportovní aktivity vrhnul jiným směrem. Tréninky už také nevede Zbyněk Jurča, kterému bych rád tímto poděkoval za několik skvělých let společného vedení oddílu. Zbyněk má velký podíl na úspěších lanškrounských juniorů.
Všem zmíněným přejeme hodně štěstí v jejich nových působištích a aktivitách!

Jak jsem výše naznačil, do nové sezóny máme trochu jiné cíle. Stojí za tím ztráta motivace našich závodních hráčů. Jednoduše už nemají ambice tolik trénovat a jezdit na turnaje. Naštěstí pro vlastní hru a pomoc s trénováním mladších dětí jim chuť nechybí a tak jsme se společně domluvili, že se zúčastní trenérského kurzu. 

Trenérský kurz byl zahájem ve středu 19.10. dvouhodinovou on-line teorií, aby pak pokračoval v sobotu a v neděli 22-23.10 prezenčně v tělocvičně na Montase v Hradci Králové. 
Úspěšně jej absolvovali a závěrečnou zkoušku složili tři naši hráči: Barča Mrázková, Adam Křivka a David Křivka. První dva jmenovaní získali 4. trenérskou třídu a Davča jen díky svému mládí si na udělení trenérské třídy musí počkat až dovrší věku 16 let. Připojili se tak k Verče a Kosťovi, kteří totéž absolvovali loni v Ústí nad Labem.

Novým trenérům přejeme hodně úspěchů! 
S tréninkem v Lanškrouně už začali a myslím, že jim to jde moc dobře.