GPA U15 s bronzem v deblu

09.02.2020 | Autor: Zbyněk Jurča

První medaile na GPA U15 v Hradci Králové pro Fildu s Vojtou ve společné čtyřhře.

O víkendu 8.-9. února 2020 se v Hradci Králové odehrál po MČR turnaj nejvyšší kategorie GPA U15. I seznam startujících tomu odpovídal, sjela kompletní špička republiky a především "vyvolení" hráči mohli otestovat svou formu na blížící se Mistrovství Evropy ve Francii, které se odehraje již příští týden.

I lanškrounský oddíl měl v Hradci své zástupce: Terku Kmentovou ve čtyřhře dívek, Fildu Daniela ve čtyřhře chlapců a Fildu Jurču ve dvouhře, čtyřhře i smíšené čtyřhře. Terka spojila síly s Adélou Dvořáčkovou z Nejdku a i když jim los ve volbě soupeřek docel přál, porážce bohužel předejít nedokázaly. Střídaly se pěkné údery (především Terčin křižný drop) s těmi méně povedenými a pokud se podaří eliminovat počet nevynucených chyb, může být do příště výsledek veselejší. Filda Daniel měl naopak s nalosovaným parťákem Štěpánem Krunclem z Kladna smůlu v tom, že hned v prvním zápase narazili na jedničky Simona se Srncem a ti neměli žádné slitování, zápas zcela ovládli.

Narozdíl od Terky a Fildy, kteří do Hradce Králové přijeli především pro zkušenosti, od Fildy Jurčovic se čekalo víc, především ve čtyřhře chlapců. Jeho cesta turnajem začala standardně ve smíšené čtyřhře s Natkou Soukupovou z Rychnova nad Kněžnou. Už delší dobu společně čekají na povedený zápas a i tentokrát se to nepovedlo. Po nepovedeném výkonu podlehli soupeřům, které by vzhledem ke svému potenciálu měli přehrát, už v prvním kole. Po pauze nastoupil Filda na kurt číslo 1, aby sehrál zápas v singlu proti 11. hráči žebříčku Tadeáši Hlubučkovi ze Slovanu Vesec. Zápas byl fyzicky náročný a vyrovnaný, tedy až do třetího setu, kdy Fildovi poměrně brzy došly síly a porážce ve třech setech nezabránil. V opravách pak následně přehrál Ondřeje Durčáka z Orlové Lutyně.

Ve čtyřhře jsme tajně doufali, že se Filda s Vojtou Havlíčkem z Pardubic zapojí do bojů o medaile. Povedlo se, po dvou výhrách se mohli těšit na nedělní semifinále, kde je hned ráno čekal nasazený pár číslo jedna Ptáček, Ickert. První set se moc nepovedl, soupeři se hned od začátku prezentovali rychlou hrou a tlakem především ze střední části kurtu. Kluci se však dokázali přizpůsobit, drželi se taktických pokynů a vynutili si třetí set. Bylo jasné, že rozhodne pár chyb. Hra byla vyrovnaná až do stavu 17:19, kdy kluci nevyužili nabídnutých šancí a pozdějším vítězům čtyřhry chlapců podlehli. V každém případě je úroveň předvedené hry příslibem do budoucna. Medaile na A turnajích je úspěch :)

Výsledky na TournamentSoftware