Vlakem do Ústí nad Labem na céčka devatenáctek

26.01.2019 | Autor: Zbyněk Jurča

Už v pátek jsme vyrazili směr Ústí nad Labem a to netradičně vlakem. Naše skupina čítala pět hráčů a jednoho trenéra. Jedinou holčičí zástupkyní byla Barča Mrázková a zbytek už byli samí chlapi..... Tom Jurča, Adam Křivka, Honza Dajčar, Kosťa ml. a Kosťa st. Protože jsme v Ústí nesehnali ubytování, našli jsme si hotel na přespání po cestě a to v Roudnici nad Labem. Podle fotek to vypadalo obstojně, ale v reálu to nebylo nic moc. Ráno nám to jelo v 7:06 a to znamenalo včas vstát. Nečekaně jsem já zaspal a to znamenalo trochu ranního stresu a rychlé chůze, ale vše dobře dopadlo a vlak nám neujel. Pak už jenom správná volba směru Ústecké MHD a už jsme byli v tělocvičně.

Organizace turnaje v podání Ústeckých byla bezproblémová a srdečná. Hala o devíti kurtech dávala předpokládat rychlý průběh turnaje. Nakonec to tak rychlé nebylo. 

Kromě Kosti ml. hráli nakonec všichni Lanškrounští hráči všechny tři disciplíny. Kosťa pouze páry.

Lanškroun byl v turnaji velmi úspěšný. 

Tom - tři bronzové medaile tj. třetí ve všech disciplínách, mixa sehrál s Péťou Maixnerovou z RK

Adam - společně s Tomem třetí v deblu, 5.-8. místo ve dvouhře a stejně tak v mixu s Terkou Pallovou z Mosteckých Super stars

Bára - dvě zlata - první v mixu s Kosťou a druhé v deblu s Petrou Maixnerovou z Rychnova nad Kněžnou, singl prohrané první kolo a výhra v zápase o pořadí a v obou případech boj na tři sety

Kosťa - jedna zlatá z mixa s Bárou, debl s Honzou se jim nepovedl a prohráli hned mezi osmi tj. 5.-8. místo

Honza - mixa sehrál s Bětkou Dragounovou z Ústí 5.-8. místo, stejné místo s Kosťou v deblu a stejně tak i v singlu 

Nejkrásnější zápas turnaje a také největší drama sehráli naši Honza Dajčar proti Tomovi. Po skvělém badmintonu a infarktovém závěru se nakonec radoval Tom Jurča, když třetí set vyhrál poměrem 28:26.
Pro Toma to byl ten den už druhý náročný a dobře zvládnutý singl. Kolo před tím porazil domácího Pálinkáše ve dvou vyrovnaných setech. V semifinále už mu pak došly síly a nestačil na pozdějšího vítěze Michala Nesvačila z Radonic. 

Byl to povedený turnaj. Jedinou komplikací byl velký puchýř Toma Jurči, ale i to jsme ve spolupráci s pořadateli vyřešili zalepením :-)
Pořadatelům patří dík za dobře zvládnutou organizaci turnaje a pěkný závěrečný ceremoniál při vyhlašování vítězů. Prostě v Ústí se badmintonu věnují rádi!

Cesta zpátky vlakem byla opět zážitkem a uběhla rychle a v pohodě přestože se jednalo o skoro 4 hodiny. Pouze v České Třebové nám hrozilo, že budeme muset čekat hodinu na další spoj což by o půl desáté večerní nebylo úplně lákavé. Pomohli nám Zuzka Mrázková a Jirka Dajčar, kteří pro nás i přes přívaly sněhu přijeli do ČT vyzvednout. Za to jim moc děkujeme :-)

Kosťa st.