GPC U15 Pardubice

02.02.2019 | Autor: Zbyněk Jurča

V sobotu 2. února vyrazily dvě auta s 5 hráči z Lanškrouna do Pardubic na bodovaný turnaj GPC kategorie U15. Díky otevření všech turnajů Grand Prix C zavítá na tyto akce více kvalitních hráčů z různých končin republiky (Klimkovice, Praha, Olomouc, Brno, Ivančice, …), turnaje se tedy zkvalitňují a to je dobře. A případných úspěchů je třeba si vážit.

Všichni naši hráči si zahráli všechny tři disciplíny (mix, singl, debl). Filda Jurča spojil na poslední chvíli síly s Beatou Jordovou ze Šumperka, prohráli však hned svůj první zápas 1:2 (poslední 2 sety shodně 20:22). Současně se hrál další zápas lanškrounských, Terka Kmetová s Fildou Danielem podlehli Davčovi Křivkovi s Adélou Fridrichovou z Pardubic, kteří pak následně podlehli druhému nasazenému páru turnaje. Adam Křivka spojil síly s Anetou Vašíčkovou z Pardubic a jako nasazenému páru [5/8] se dařilo skvěle, došli až do finále, když na cestě přehráli i nasazený pár číslo 1. Hráli pohledný badminton, plný výborných deblových výměn. I ve finále proti dvojici [3/4] Král, Klímová se prali o výsledek 11:21, 21:19, 12:21.

A začaly singly. Terka smolně prohrála vyrovnaný zápas prvního kola. Davča se pral ve třech setech a určitě jeho předvedená hra je příslibem do budoucna. I Filda Daniel neprošel přes dobře hrajícího J. Ciróka z Ivančic. Filda Jurča si však zapsal cenný skalp, když porazil nasazeného V. Matuše z Olomouce 2:1 a pohodu si přenesl i do druhého kola, prohrál až ve čtvrtfinále s A. Králem. Podobně na tom byl Adam, který ve druhém kole přehrál nasazeného S. Glace a určit měl na to, aby postoupil i do semifinále přes M. Waliszewskiho. Soupeř ale měl více chuti bojovat a lépe zvládnul koncovku třetího setu 22:20.

V deblech Filda Daniel s Davidem Křivkou prošli přes první kolo, ve druhém je zastavily nasazené trojky. Adam Křivka s Fildou Jurčou zahájili svou úspěšnou cestu nepovedeným setem, kdy pokazili téměř vše, na co sáhli. Dokázali se však výkonnostně zvednout a jejich taktika prohraného prvního setu slavila úspěch až do finále. Cenné je především vítězství nad nasazeným párem číslo [2] Šolar, Valouch 22:24, 21:19, 21:13, semifinále pak přehráli dvojici Havlíček, Tvrdík 24:26, 21:5, 21:18. Ve finále podlehli nasazeným jedničkám Glac, Ptáček 13:21, 20:22. Určitě se zaslouží pochvalu, především za hru ve čtvrtfinále a semifinále.


Terka Kmentová - sice bez vítězství, ale bojuje a když zapracuje na nedostatcích, o kterých ví, bude to na výkonu brzo znát.

Davča Křivka - v párových disciplínách vždy jedno vítězství. V singlu i přes dvě porážky velmi pěkná hra, stále je to věkem U13ka.

Filda Daniel - jedno vítězství v prvním kole debla. V zápasech je třeba více bojovat a v trénincích více zabrat.

Adam Křivka - stříbro v mixu s Anetou Vašíčkovou, stříbro v deblu s Fildou. V deblu jim to až na začátek pěkně klapalo a jinak celkově pěkná hra, rychlé zápěstí. I v singlu to mohlo jít dál. Uspět ale ve třech disciplínách už stojí mnoho sil.

Filda Jurča - stříbro v deblu s Adamem, pěkně se s Ádou doplňovali a jejich hra měla energii. I v singlu pěkný výsledek.

Výsledky: TournamentSoftware

Foto: snad později (fotil V. Křivka)