Oblastní přebor U15 Holice

01.09.2019 | Autor: Zbyněk Jurča

Z přeboru východočeské oblasti si lanškrounský oddíl badmintonu odváží 2 tituly (Adam Křivka s Fildou Jurčou v deblu, Adam Křivka s A. Vašíčkovou v mixech) a 3 bronzy (Adam Křivka a Filda Jurča v singlech a Terka Kmentová v deblu).

Prvního září jsme nešli do školy, byla neděle, ale odjeli jsme do Holic na Oblastní přebor kategorie U15. A skupinka lanškrounských nebyla malá: Terka Kmentová, Adam Křivka, Filda Daniel, Filda Jurča (všichni U15) a Davča Křivka, Adam Šembera (oba věkem ještě U13). Ve smíšené čtyřhře jsme měli velké želízko v podobě Adama, který se svou partnerkou Anetou Vašíčkovou z Pardubic vytvořil nasazený pár číslo jedna a svou pozici ubránili celkem v pohodě bez ztráty jediného setu. Nově složený pár Filda Jurča, Natálie Soukupová (Rychnov nad Kněžnou) smolně prohráli už ve čtvrtfinále s pozdějšími vítězi ve třech setech 14:21, 21:12, 20:22.

V singlu jsme se také probojovali na bednu, konkrétně Adam Křivka především čtvrtfinálovou výhrou nad Pavlem Jeništou (Pardubice) a Filda Jurča čtvrtfinálovou výhrou nad Ondrou Šolarem (Hradec Králové) vystoupali na dělené třetí místo dvouhry chlapců. Terka Kmentová bohužel hned na úvod narazila na pozdější vítězku dvouhry dívek.
Ve čtyřhře chlapců jsme také pomýšleli na úspěch neboť Filda Jurča s Adamem Křivkou tvořili nasazený pár číslo jedna. Své nasazení také obhájili ve třísetové bitvě s pardubickými Havlíčkem a Jeništou 21:12, 19:21, 21:14. Navíc ve čtyřhře dívek získala medaili za třetí místo Terka Kmentová, která vytvořila pár společně s Denisou Valentovou z Pardubic.
Z Holic si tedy odvážíme 2 tituly „Přeborníka východočeské oblasti“ a 3 třetí místa.

Výsledky: TournamentSoftware