Postup na MČR 2019 U15

05.10.2019 | Autor: Zbyněk Jurča

Naše dvojice Adam Křivka, Filip Jurča vybojovala v kvalifikaci U15 v Hradci Králové postup na Mistrovství ČR ve čtyřhře chlapců. Adam si navíc díky umístění v celostátním žebříčku zajistil přímou účast v kategorii smíšených párů s Anetou Vašíčkovou z Pardubic.

První říjnovou sobotu se v Hradci Králové konala kvalifikace na MČR kategorie U15. Pravidlo postupu bylo jednoduché. Na MČR se kvalifikuje pouze vítěz dané disciplíny. V mixech náš oddíl reprezentovala pouze jedna dvojice Terka Kmentová s Fildou Danielem. Jejich cesta však skončila ve čtvrtfinále. V singlech se nejdále z našich dostal Filda Jurča, který podlehl v semifinále pozdějšímu vítězi Adamu Burgetovi ve dvou setech. Za zmínku stojí také výkony Adama Šembery, který věkem stále ještě U13 sice prohrál hned svůj první zápas, ale s pozdějším finalistou Pavlem Jeništou uhrál dost bodů. V opravách dokonce přehrál Ondru Kaplana z Holic ve dvou setech.

V deblech jsme měli postupové ambice, vždyť Adam Křivka, Filip Jurča byla nasazená dvojice číslo jedna. Samotné nasazení však nic nezaručuje. Navíc losem určená cesta nenaznačovala nic jednoduchého. Semifinálový zápas proti dvojici Burget, Šolar byl předčasným finále. Zápas byl velmi vyrovnaný a dramatický až do konce, i když do stavu 21:17, 18:14 to šlo docela dobře. V tuto chvíli patrně na kluky dolehla tíha okamžiku a sérií nevynucených chyb doslova darovali druhý set soupeřům. Třetí set byl nervy drásající, rozhodla až koncovka, ve které kluci za stavu 21:20 proměnili mečbol a mohli si oddechnout. Asi nejtěžší výhra letošní sezóny. I ve finále na ně čekal další nelehký soupeř, ale v porovnání s předchozím už celkem v pohodě přehráli dvojici Havlíček, Tvrdík. Kluci si zasloužili postoupit na MČR hlavně díky svým výkonům během celé sezóny. Dnes to jen museli potvrdit a to se povedlo :) Postupují na MČR!

Ale i ostatní si v deblech nevedli špatně. Terka Kmentová ve dvojici s Anetou Šverclovou z Pardubic vybojovaly stříbrnou medaili. Sice párů v této disciplíně nebylo mnoho, ale doslova vybojované vítězství 22:20, 25:30 v prvním kole se počítá. V prvním kole chlapecké čtyřhry se odehrál souboj lanškrounských hráčů. Dnes ve formě hrající Adam Šembera s Ondrou Kaplanem z Holic přehráli v prvním kole dvojici Filda Daniel, David Křivka 21:15, 12:21, 21:11.

Výsledky: TournamentSoftware