Poslední GPC U15 2019 a zlato, stříbro, bronz

14.12.2019 | Autor: Zbyněk Jurča

Poslední turnaj roku 2019 v kategorii U15 jsme sehráli v Hradci Králové. Filda Jurča získal kompletní sbírku medailí (zlato v deblu, stříbro v singlu, bronz v mixu).

Do Hradce Králové jsme museli vyjet ve dvou autech, protože nás bylo dost, a to je dobře :) Losování mixů poslalo naše svěřence proti sobě hned v prvním kole. Filda Jurča se svou partnerkou Natálkou Soukupovou z Rychnova nad Kněžnou proti Terce s Fildou Danielem. Filda s Natálkou vyhráli tento i následující zápas, v semifinále však nestačili na skvě hrající jedničky Vojtu Havlíčka s Bárou Kulhánkovou z Pardubic. Naopak "naši" hráli hluboko pod své možnosti a do finále si postoupit nezasloužili.

Terka v singlech začala velmi slibně, ale první set nakonec v závěru ztratila poměrem 21:19, ve druhém už soupeřce nestačila. V opravách dokázala úroveň své hry povýšit a zaslouženě vyhrála 21:15, 21:19. Adam, David, Filda a Filda v prvním kole všichni zvítězili. David se dokonce blýsknul vítězstvím i ve druhém kole, když přehrál staršího borce Michala Čepeláka ze Slovanu Vesec 20:22, 21:16, 21:18. Cenné vítězství zaznamenal i Filda Jurča, který v semifinále udolal Adama Burgeta z Pardubic 13:21, 21:17, 22:20. Filda dokázal po nepovedeném prvním setě vývoj zápasu otočit a skvěle zvládnul koncovku třetího setu, ve které čelil třem mečbolům. Finále se hrálo až po deblech, kdy už v hale téměř nikdo nebyl. Filda už měl v nohách 21 odehraných setů a nebyla síla ani na jeden výpad, finále vyznělo jednoznačně pro soupeře.

V deblech vytvořily pár Terka se Štěpánkou Čadovou, podlehly však soupeřkám v prvním kole. Podobně zahráli Filda Daniel s Lukášem Tvrdíkem z Hradce. Adam s Davidem dokázali v prvním kole zvítězit a i ve druhém kole soupeře a nasazené trojky svou hrou trápili. Filda Jurča s Vojtou Havlíčkem z Pardubic svou roli nasazených jedniček obhájili, ale finálový zápas byl pořádně těžký a sebral jim mnoho sil. Slabší chvilku si vybrali i v samotném závěru třetího setu, kdy za stavu 20:17 dovolili soupeřům otočit na 20:21, ale i v tento okamžik zbraně nesložili a po třech bodech v řadě slavili vítězství.

Výsledky: TournamentSoftware