Poslední Mohykán

20.11.2022 | Autor: Jan Kostelecký

David je nejen závodním hráčem, ale i asistentem trenéra. 

V druhé polovině sezóny se většina našich svěřenců účastní badmintonových zápolení pouze v rámci regionu.  V tuto chvíli jediným lanškrounským Mohykánem nesoucím lanškrounskou vlajku na soutěžích pořádaných Badmintonovým svazem je patnáctiletý David Křivka. David je nejen závodním hráčem, ale i asistentem trenéra. O tom jak se mu dařílo na posledních dvou turnajích v Brně a v Dobrušce nám přiblížil David sám: 

"Je to už pár měsíců, přesněji pět, kdy jsem byl naposledy měřit síly. K nedostatku odehraných zápasů se přidalo méně intenzivní trénování a tak jsem nebyl ve vrcholné formě, když jsem opět zavítal na turnaj.
První bylo na pořadu Brno, ale úspěch se podle očekávání nedostavil. Zahrál jsem si pouze dva zápasy za celý den, v nich jsem nedokázal hrát svoji hru, chyby se kupily a výsledkem tedy bylo, že vše skončilo v prvním kole. Celkově to hodnotím jako nepovedené, ale je důležité se sebrat a nevzdávat se.
Proto jsem o týden později vyrazil na druhý turnaj do Dobrušky, kde se vše obrátilo. Zahrál jsem si všechny tři disciplíny, což byla také změna. Vše začalo smíšenou čtyřhrou s Evou Holubářovou z Rychnova nad Kněžnou, se kterou se hned ze začátku zadařilo. Prvním kolem jsme prošli hladce, bohužel štěstí nepřálo v semifinále proti nasazeným jedničkám. Postup do finále byl na dosah, v prvním setu především. Bohužel se nám nepodařila koncovka a tak zápas skončil 22-24 a 17-21. Boj o třetí místo jsme ovšem ovládli a tak jsme brali bronz. V singlu jsem opět prošel bez problému prvním kolem, ale v semifinále na mě čekala třísetová bitva opět s nasazenou jedničkou z Pardubic, Kryštofem Ježkem. Byl to náročný zápas, vyčerpávající, ale rozhodující momenty patřily mně a tak jsem vyhrál 21-15 14-21 22-20. Finále bohužel nevyšlo a tak jsem opět ve třech setech prohrál 23-25, 24-22 a 13-21. Takže k bronzu se přidává sříbro. Čtyřhra bohužel nevyšla s naposlední chvíli najdutým parťákem Filipem Antalem z Hradce Králové, vyřadily nás nasazené jedničky a skončili jsme čtvrtí. Dobruška byla úplný opak Brna a tak vše nakonec dobře dopadlo.
Děkuji spoluhráčům Evě a Filipovi za skvělou hru a těším se příště."

Davidovi přejeme v dalších utkáních rychlé nohy, přesnou ruku a taky trochu badmintonového štěstí! 

Na závěr nesmíme zapomenout poděkovat městu Lanškroun, Národní sportovní agentuře a Pardubickému kraji za podporu, díky které můžeme s dětmi pravidelně sportovat a měřit se s ostatními v rámci regionu, ale i celé České repuliky.