LA DOUBLE CUP 2022

10.12.2022 | Autor: Jan Kostelecký

Beďas se nazapomíná!

Je to jak jízda na kole. Jednou se to naučíš a pak už nezapomeneš! Jen je potřeba si najít chvilku a oprášit to. No a my v LA jsme v sobotu ráno  desátého prosince oprašovali. Sešlo se nás ve Forei 7 párů tj. čtrnáct hráčů a až na jednoho, všichni odchovanci Lanškrounského badmintonu. A začali jsme rozvážně, hotelovou snídaní. Někteří se museli nejprve seznámit, přestože patří do jednoho oddílu, přece jen věkový rozdíl je velký a doposud neměli příležitost se vidět. Turnaj totiž kombinoval dospěláky veterány s juniory a čerstvě plnoletými a ti se v Lanškrouně již dlohodobě na trénincích nepotkávají. Dospěláci veteráni, se totiž scházejí jednou týdně při tréninku na Smetance a na žákovské a juniorské tréninky se nedostatnou. Proto ta vzájemná neznalost. A to byl vlastně jeden z hlavních důvodů, proč tyto dvě skupiny propojit. Pozvánku na turnaj přijala i Petra Klecerová, taktéž lanškrounská odchovankyně, dnes žijící v Brně. Z Brna s ní přijel i její patnáctiletý syn Šimon, který se "pomamil" a taktéž se závodně věnuje badmintonu.

V rámci snídaně jsme se nejen seznamovali, ale také jsme i losovali. Neprve jsme nalosovali soutěžní páry. Bára vytáhla ze dvou výkonostních košů vždy po jednom hráči a tím vytvořila dvojici tak, aby byly páry co možná nejvyrovnanější. Pak následovalo losování samotné soutěže. Systém soutěže byl jednoduchý: dvě skupiny, každý s každým a pak první s prvním, druhý s druhým .....

Tři hodiny skvělého badmintonu v přátelské atmosféře, ale s obrovským nasazením a pěknou diváckou kulisou. Zpocená čela, rudé obličeje, kapky potu na kurtě a nakonec vítězství dvojice Vojta Krňávek a Filip Jurča. Na závěr dekorování vítězů a sdělování dojmů. 

Příště bude ještě potřeba absolvovat poturnajovou after party - společné pivo, nebo oběd, protože program turnaje byl tak nabitý, že jsem si s těmi co se normálně nevídám, nestihl ani pořádně popovídat.

TAKŽE PŘÍŠTĚ NASHLEDANOU!!!

KosŤa st.

POŘADÍ:

1. Vojta Krňávek - Filip Jurča
2. David Jurges - Adam Křivka
3. Míra Hvozdenský - Kosťa ml.
4. Miloš Beneš - Šimon Klecer
5. Roman Dresler - Veronika Veselá
6. Petra Klecerová - Bára Mrázková
7. Kosťa st. - Adam Kudláček

Rozehrávačka a vrchní rozhodčí: Blanka Jandová
Foto: Vláďa Křivka

P.S.
"Dostal jsem od svých svěřenců pěkné tričko s fotkou a vtipným citátem... :-)  Děkuju, vážím si toho!"