Cinklo to i na GPB U15

09.03.2019 | Autor: Zbyněk Jurča

V sobotu 9. března jsme vyrazili v nevelké skupině na první Bčko kategorie U15 do Pardubic. S ohledem na postavení v žebříčku se z Lanškrouna nominovali pouze dva borci, a to Adam Křivka a Filip Jurča. Na turnaj se přihlásilo 74 chlapců a 70 dívek, dvouhry byly omezeny na 52 hráčů. Početně určitě jeden z těch velkých turnajů. Jako již tradičně se zahájilo mixama a docela pěkně to odsýpalo, až na pár třísetových zápasů. Áda s Anetkou Vašíčkovou (Pardubice) museli bojovat hned v prvním setě, který vyhráli poměrem 28:26, druhý set už pohoda 21:12. Ve druhém kole už bohužel nestačili na nasazenou dvojici [9/16] Lecian, Koliášová (mrzel hlavně druhý set 22:24). Filda s Veronikou Novákovou (Nejdek) utekli hned v prvním kole ze dvojice mečbolů soupeře, kdy byla znát nesehranost a Fildova nervozita. Ale zlepšovali se zápas od zápasu. Ve třetím kole porazili nasazené dvojky, následně pak nasazené pětky a nečekaně postoupili do nedělního semifinále, kde jim byli soupeřem dvojice [3/4] Diviš, Muchová. I když měli zápas dobře rozehraný, podlehli ve třetím setě 19:21. Ale placka na Béčku se počítá.

V singlu se kluci moc nezdrželi, oba záhy prohráli s nasazenými hráči. Ale prokázali bojovnost a určitě v obou případech měli na to soupeře porazit. Potřebují však získat trochu více jistoty a v klíčových momentech nezkazit. Po delší pauze společně nastoupili do debla. V prvním kole přehráli dvojici Herzán, Solar, ve druhém pak nadějnou dvojci [5/8] Simon, Srnec. Ve čtvrtfinále už na ně čekali první nasazení [1] Běhounek, Pálinkáš. První set super hra, kluci si udržovali minimální náskok až do konce, kde však přišly zbytečné chyby a set ztratili 19:21, rozehrané soupeře už zastavit nedokázali.

Určitě se na celorepublikovém turnaji kluci z Lanškrouna neztratili. V žádné disciplíně nepatřili mezi nasazené a nasazené dokázali porazit. K dosaženým výsledkům gratuluji!

Výsledky: TournamentSoftware

Zbyněk