Září 2021

31.10.2021 | Autor: Zbyněk Jurča

První turnaje po covid přestávce, první úspěchy, první medaile. Verča na turnaji, Nikča se loučí, ale my trénujeme a bojujeme dál.

Během léta jsme se snažili oživit činnost našeho oddílu po neplánované covidové přestávce účastí na několika soustředěních včetně našeho lanškrounského, společnými tréninky na písku, kde se naše úroveň beachvolejbalu výrazně zvedá :) a samozřejmě jsme poctivě trénovali, tedy alespoň někteří. Abychom zjistili, jak na tom jsme v porovnání s ostatními oddíly, vyrazili jsme koncem sprna do Pardubic na společný turnaj dospělých (Bára, Kosťa, Ááda a Filda) a turnaj kategorie U15 (David). A jak jsme tedy obstáli? Sice po dlouhé době bez medaile, ale propadák to rozhodně nebyl. Našlápnuto je, tak jen trpělivě trénovat. Záři pak bylo ve znamení dalších turnajů v Pardubicích, na kterých se úroveň hry našich svěřenců pomalinku zvedala a při vyhlašování to už pro lanškrounské cinkalo :)
Kdybych měl během září 2021 kromě propocených triček, bolavých svalů, prasklých výpletů, ulomených pírek a konkrétních výrazných vítězství našich hráčů něco vypíchnout, tak asi dvě události, jednu radostnou a jednu smutnější. Ta veselejší se týká Veroniky Veselé, která si po patnáctiměsíční pauze zaviněné zraněním zahrála na turnaji. Jedna se vrací a druhá nás bohužel opustila. Jeden trénink byl ve znamení loučení se s Nikčou Pazderkovou. Poté, co jsme zatlačili slzu a trošku zavzpomínali na společné zážitky, udělali závěrečné společné foto, zahráli jsme si debly, které měla Nikča nejraději.