"O pohár předsedy"

20.12.2021 | Autor: Jan Kostelecký

Znovu obnovená tradice turnaje o nejlepšího hráče oddílu

Letošní badmintonové dění v Lanškrouně vyvrcholilo obnovenou  tradicí oddílového turnaje o přeborníka oddílu. Nazvali jsme ho "O pohár předsedy", nerespektujíc fakt, že máme v oddíle předsedkyni :-). Hrálo se tedy o pohár. O pohár historické hodnoty. O pohár na jehož podstavci jsou vyryta jména předchozích vítězů od roku 1975, kdy byl badmintonový oddíl v Lanškrouně založen. Poslední vyryté jméno na podstavci poháru je z roku 1989. Od té doby byla tradice turnaje přerušena. Až letos, v roce 2021, budou mít znovu příležitost dva hráči zvednout tuto trofej nad hlavu. Mluvím o hráčích, protože v tomto ročníku se utkají hráči v párových disciplínách oproti ročníkům minulým, kdy se hráli výhradně singly.
A kdo prošel sítem náročné a dlouhé kvalifikace, aby se mohl zúčastnit finálového turnaje?
Jsou to čtyři páry:
Adam Křivka a Bára Mrázková
Filip Jurča a David Křivka
Jan Kostelecký ml. a Veronika Veselá
Zbyněk Jurča a Jan Kostelecký st.

Páry se utkají ve vzájemných utkáních každý s každým. Sehrají vždy 1 set do 21 bodů s výměnou stran při zisku 11.bodu. Tímto systémem proběhnou dvě kola. Při vyhodnocení výsledků rozhodují vítězné sety, při rovnosti získaných setů pak rozhoduje součet jednotlvých bodů.

A jak to všechno dopadlo?
Páry byly sestaveny tak trochu účelově, aby hra byla vyrovnaná.....
Dřelo se do roztrhání těla! Každý z hráčů se chtěl zapsat do historie oddílu. Představa jména vítěze zvěčněného na podstavci poháru....

4. místo - Barča Mrázková a Adam Křivka
3. místo - Filip Jurča a David Křivka
2. místo - Zbyněk Jurča a Jan Kostelecký st.
1. místo - Verča Veselá a Jan Kostelecký ml.

Skvělá atmosféra turnaje s připomenutím historie, tradic a lidí z nedávné minulosti lanškrounského badmintonu.
Vyvrcholením turnaje byl "květinové ceremoniál", kde byli dekorování vítězové. Ten proběhl po ukončení turnaje o patro níže v restauraci Forea.
Velké poděkování patří firmě Kyocera AVX Components, která věnovala dary pro oceňované páry.