Start roku 2019 v badmintonovém L.A.

09.03.2019 | Autor: Zbyněk Jurča

Po zhruba čtvrtině sozóny bych rád shrnul naše snažení a zhodnotil dosažené výsledky. Zároveň bychom si mohli připomenout naše cíle pro větší část sezóny, která je ještě před námi.

Stále se nám daří trénovat ve čtyřech skupinách s frekvencí 1x až 4x týdně.
První skupinou jsou ti nejmenší - začátečníci tj. děti 7-10 let. Druhou skupinou jsou také ti nejmenší (U11) kteří už nějakou dobu trénují a jezdí i na dětské turnaje. Třetí skupina to už jsou závodní hráči (U13 - U15). A čtvrtou skupinu tvoří naši nejstarší závoďáci (U15-U19).

Začnu těmi nejstaršími. Skupinu tvoří sedm hráčů Adam Křivka, Bára Mrázková, Tomáš Jurča, Veronika Veselá, Nicole Pazderková, Jan Dajčar a Jan Kostelecký ml. Je to fajn parta hráčů a je docela radost a sranda je trénovat. Daří se nám dosahovat dobrých a někdy i dokonce výborných výsledků na krajské a národní úrovni. Veronika je dokonce členkou širšího výběru juniorské reprezentace U17. Účastní se reprezentačních soustředění v Nymburce a na svém kontě má už i několik turnajů v zahraničí v mezinárodní konkurenci.

Dva NEJ výsledky jednotlivých hráčů v první čtvrtině sezóny:

Veronika Veselá
dvouhra 3. místo - GPA U17 Hradec Králové 
dvouhra 3. místo - GPA U19 Orlová
Dokázala už letos přejít přes hráčky z první desítky, které doposud ještě neporazila. Sama je stabilní hráčkou první desítky národního žebříčku v kategoriích U17 i U19. Svoji pílí a ctižádostí se dokázala vyšvihnout do juniorského reprezentačního výběru do sedmnácti let. 
Nicole Pazderková
mix 5. místo - GPA U19 Orlová (v páru s Tomášem Paterou z Meteoru Praha)
čtyřhra 2. místo - GPC U19 Olomouc (v páru s Verčou Veselou)
Výborný výkon podala NIcole na Áčkovém turnaji v Orlové. Skvělá v mixu i čtyřhře. Nicole je hlavně párovou hráčkou.
Barbora Mrázková
mix 1. místo - GPC U19 Ústí nad Labem (v páru s Janem Kosteleckým)
čtyřhra 1. místo - GPC U19 Ústí nad Labem (v páru s Petrou Maixnerovou z Rychnova nad Kněžnou)
Báře se daří v párových disciplínách a naopak v singlu to zatím není úplně ono. Ale ono to příjde :-)
Jan Kostelecký
mix 1. místo - GPC U19 Ústí nad Labem (v páru s  Bárou Mrázkovou)
mix 1. místo - GPC U19 Dobruška (v páru s Veronikou Veselou)
Kosťa se letos vrací po vleklých zdravotních potížích a zatím se zdá, že by to mohlo být OK. Začal párovými disciplínami.
Jan Dajčar
dvouhra 3. místo - GPC U19 Brno Slatina 
čtyřhra 3. místo - GPC U19 Dobruška (v páru s Janem Kosteleckým)
Honza je spíše singlovým hráčem. Poslední výkon na turnaji v Orlové proti hráči z první desítky by věřím předzvěstí výkonnostního růstu. Více takových zápasů.
Tomáš Jurča
čtyřhra 2. místo - GPC U19 Dobruška (v páru s Adamem Vojtěchem z Hradce Králové)
dvouhra 3. místo - GPC U17 Osík 
Tomáš umí singla i párovky, ale trpí hodně nevyrovnanými výkony. Dokáže podat skvělý výkon a oproti tomu pak v dálším zápase výkonostně propadne. Na tomhle musíme zapracovat. Myslím, že je tona dobré cestě :-)
Adam Křivka
čtyřhra 1. místo - GPC U15  Kladno (v páru s Filipem Jurčou)
mix 1. místo - GPC U15 Kladno (v páru s Anetou Vašíčkovou z Pardubic)
Skvěle vlétli v párech s Filipem Jurčou a Anetou Vašíčkovou do nové sezóny, ale neméně úspěšný je i v singlech do kterých se mu moc nechce. Zatím ho k tomu trochu nutíme :-)

Druhou závoďáckou skupinou jsou hráči trénující pod vedením Zbyňka Jurči. Jde o Terezku Kmentovou, Davida Křivku, Filipa Jurču, Filipa Daniela, Adama Šemberu. Jako nezávodící sparing dojíždí z Moravské Třebové Jakub Dostál. Tito hráči se letos začínají více prosazovat ve svých kategoriích a dávají příležitost svým protihráčům z celé Ćeské Republiky naučit se geografickou polohu a výslovnost slova Lanškroun.

Opět dva nej výsledky od začátku roku 2019:

Filip Jurča
mix 3. místo - GPB U15 Pardubice (v páru s Veronikou Novákovou z Nejdku)
čtyřhra 1. místo - GPC U15 Kladno (v páru s Adamem Křivkou)
Do nové sozóny vlétl Filip jako raketa obzvláště v párech. Daří se mu i v singlu, kde zatím sbírá zkušenosti v zápasech se zkušenějšími protihráči.
David Křivka 
dvouhra 3. místo - GPC U13 Brno Slatina
čtyřhra 2. místo - GPC U13 Brno Slatina (v páru s Matyášem Slavíkem z Nového Města nad Metují)
David začal také rok 2019 ve velkém stylu. V podstatě z neznámého jména je najednou jméno se kterým se ve třináctkách musí počítat a to ve všech disciplínách :-)
Filip Daniel
čtyřhra 3. místo - GPC U15 Kladno (v páru s Krištofem Coufalem z Proseku Praha)
čtyřhra 5. místo - GPC U15 Pardubice (v páru s Davidem Křivkou)
Filip je velmi snaživým hráčem. Aktulálně mu na výkonosti trochu ubírá neúčast na všech trénincích, které se nabízejí. Filda to omezil ze zdravotních důvodů. Věřím, že se mu krční páteř srovná a bude se do toho moci zase pořádně opřít :-)
Adam Šembera
Zatím nesehrál ze zdravotních důvodů žádný turnaj. Nyní už trénuje. Věřím, že už bude fit a vlétne do turnajového kolotoče s námi. 
Terezka Kmentová
dvouhra 5. místo - GPD U15 Šumperk
čtyřhra 5. místo - GPC U15 Holice (v páru s Natálií Franek z Rychnova nad Kněžnou)
Terezka je bojovnice. Zařadila se letos do kategorie patnáctiletých, kde už je velká konkurence. Nezbývá než zabrat v tréninku a to Terka umí. V této kategorii je už pravidelnost tří tréninků týdně nutností.

Třetí skupinou jsou hráči, kteří začínají zkoušet jak chutná vítězství v zápase a taky jaká je hořkost porážky když se nedaří, nebo když je soupeř prostě lepší. Patří mezi ně:

Victorka Kmentová
Jakub Hejl
Adam Kudláček
Martin
Kárský

V Brně na GPC U13 jsem měl možnost vidět Viki v akci a byl to koncert. Moc se mě líbila s jakým zápalem pro hru a chytrostí, ale zároveń férovostí sehrála svá utkání. A nutno říci, že se svými výkony vůbec neztratila. Naopak v porovnání s ostatními bylo zřejmé, že má výborný technický základ a pohybové předpoklady. Kluky jsem měl možnost sledovat na březnovém tréninku a i oni se mohou stát skvělými plejery. Stačí jen pravidelnost v tréninku a ono to přijde...... :-)