GPC U17 v Brně

22.02.2020 | Autor: Zbyněk Jurča

Bára s Ádou vybojovali na GPC U17 v Brně stříbrnou medaili ve smíšené čtyřhře, Bára navíc získala bronzovou medaili ve čtyřhře děvčat.

V sobotu ráno jsme ve čtyřech (Bára, Áda, Filda a jako doprovod Zbyněk) vyrazili do moravského velkoměsta na turnaj GPC v kategorii U17. Krásného výsledku dosáhli Bára s Ádou, kteří na cestě do finále porazili třetí, pátý a druhý nasazený pár turnaje. V samotném finálovém zápase jim především v koncovkách setů chyběla jistota v úderech, dvojici [5/8] Diviš, Muchová podlehli 19:21, 22:24. Filda s Verčou Jarošovou z Hradce Králové skončili už ve druhém kole, když po množství nevynucených chyb podlehli nasazeným jedničkám [1] Lubeník, Helešicová.

V singlech jako první nastoupil Filda, první kolo zvládnul především díky překvapivým úderům nad hlavou. Ve druhém kole jasně podlehl skvěle hrajícímu [5/8] Davidu Divišovi. Fildu dostával pod tlak díky velkému počtu klamavých a nečitelných úderů. Áda podlehl už v prvním kole, kdy mu ve výměnách chyběla především trpělivost. Bára nejdříve ve třech setech po bojovném výkonu přehrála Barboru Helešicovou, ve druhém kole už nestačila na [3/4] Zuzanu Hrdinovou. Bára se v zápase nedokázala vyhnout několika sériím nevynucených chyb, které často přišly už hned při příjmu podání nebo při následném úderu. Celkově chybí našim hráčům trpělivost ve výměnách, v klíčových momentech zápasu jistota v úderech a častější odvaha zahrát klamavý úder. Rezervy jsou patrné i v případě fyzické kondice.

Filda s Ádou zvládli první kolo debla, kde v "kariéře" již podruhé přehráli dvojici Černotík, Čupa, ve čtvrtfinále však podlehli nasazené dvojici [3/4] Lubeník, Matoušek 19:21, 14:21. Bára s Denisou Valentovou z Pardubic měli jako nasazené jedničky v prvním kole "bye", ve druhém kole pohoda, v semifinále už nestačily na sehranou dvojici Jarošová, Kulhánková. Opět se projevila slabina nevynucených chyb.

Celkově se dá říct, že turnaj v Brně se našim hráčům povedl především z pohledu párových disciplín, ve dvouhrách je to o poznání slabší. V každém případě je na čem pracovat. Ale musí se chtít!

Výsledky na TournamentSoftware