Tam v Karvinéé..e ..... na C turnaji devatenáctek

13.04.2019 | Autor: Zbyněk Jurča

Do Karviné v sobotu ráno v 5:20 a před námi cca 2 a půl hodiny jízdy. Kosťa ml., Honza Dajčar, Verča Veselá a na závěr Nicole v Sázavě. V tomto pořadí jsem ráno nabíral hráče po cestě. Standardní kafe na pumpě v Mohelnici, potom už jenom trochu vzrušení při střetu s bažantem u Olomouce na dálnici. Až na bažanta se nikomu nic nestalo. I přední sklo to po hrozivé ráně přežilo bez újmy. Ještě snídaně na pumpě v Ostravě (pár Veseláckých výborných mrkváčů) a už hledáme vchod do haly v Karviné. Trochu jsme se tam zamotali, ale nakonec to klaplo....

Tentokrát jsme přijeli hlavně na páry, pouze Honza si střihnul taky dvouhru. Rád konstatuji, že jsme Lanškrounu ostudu neudělali a v osmikurtové tělocvičně naši hráči vybojovali 6 medajlí. Kosťa s Verčou urvali zlaté medaile v mixu, když ve finále přehráli rozdílem třídy pár Jakub Matula - Marie Studená. Honza s Nicole se stejným soupeřem prohráli v semifinále a skončili bronzoví. Honza, jako jediný náš zástupce, bojoval v singlu. Zvítězil v prvním kole a ve druhém ve třech setech nestačil na Hevessyho z Klimkovic. Nakonec tedy 5.-8. místo. Poslední disciplína dámský debl. První kolo holky OK. V semifinále jim ale vystavily stopku Mičková, Morcinková z Klimkovic a to ve třech setech.

Velká pochvala pořadatelům za rychle zvládnutý turnaj. 
Na konci jsme se ještě zasmáli při vyhlašování vítězů, když byla zkomolena jména všech našich hráčů. 
Tedy gratulujeme Nicole Pazderové a Honzovi Dančarovi a nesmíme zapomenout na vítězný mix Veselý, Kostelnický...........  :-)

A protože mně "všichni" přesvědčovali, že by se rádi podívali do centra města, abychom věděli co to ta Karviná je vlastně zač, nechal jsem se přemluvit a na půl hoďky jsme ještě vyrazili na zdravotní vycházku. 

Kosťa st.