Podzim / zima 2023 v žákovské kategorii U13

02.12.2023 | Autor: Jan Kostelecký

Nová sezóna 23/24 nabídla našim nejmladším závodníkům novou zkušenost

Nová sezóna nabídla našim nejmladším závodníkům novou zkušenost v podobě "ostrých" závodů v seriálu Grand Prix České republiky kategorie do 13 let. Do teď se Ella Žáková a Martin Teichmann účastnili pouze přátelských klání v rámci regionu Lanškrounska, kde porovnávali síly pouze s oddílovými kamarády a s hráči partnerského oddílu z Dolní Čermné. No a protože oba, Martin i Ella, jsou hráči, kteří mají ctižádost vítězit a zrovna tak mají chuť trénovat a zlepšovat se, rozhodli jsme se nahlédnout za hranice regionu a změřit tak síly s hráči z celé České republiky.

Do kolotoče turnajů jsme naskočili hned v září v Hradci Králové, v říjnu jsme absolvovali turnaj v Pardubicích, pak listopadové Brno a naposledy v prosinci znovu Pardubice. Do Vánoc se chystáme ještě jednou do města perníku.
A jak se našim zástupcům dařilo a jaké z toho mají pocity? Oba hráči obstáli myslím se ctí. První turnaj pro ně byl určitě zážitek. Zážitek a zkušenosti si odnášejí nejen hráči, ale i rodiče. I pro ně to bylo také první setkání s opravdovým závodním badmintonem. A nesmím zapomenout ani na trenéra, který byl sám zvědavý, jaká je vlastně aktuálně úroveň hry "ve světě" v této kategorii.
Jako nováčci musíme počítat, že vyhraných utkání bude nejprve méně než těch s opačným koncem. Víme ale, že když vydržíme a budeme na sobě pracovat, tak to překlopíme. A navíc se Elle podařil husarský kousek, když se při účasti teprve v druhém turnaji v kariéře dokázala kvalifikovat na Mistrovství České republiky U13 do Brna. Povedlo se jí to ve čtyřhře, kdy společně s deblovou parťačkou z Rychnova nad Kněžnou Sárou Vágnerovou vyhrály kvalifikační turnaj v Pardubicich. Takže skvělá odměna za vynaloženou námahu a motivace do dalšího tréninku!

Výsledky z turnajů:
Ella Žáková  https://czechbadminton.cz/clen/zakova-ella-2011
Martin Teichmann  https://czechbadminton.cz/clen/teichmann-martin-2012

Do další hry hodně štěstí!!! 

Kosťa