Mládež reprezentuje město 2022

03.06.2022 | Autor: Zbyněk Jurča

Město Lanškroun ocenilo naše badmintonisty :)

Slavnostní vyhlášení výsledků ankety se konalo ve středu 20. dubna a mezi oceněnými nechyběli i naši svěrenci a reprezentanti lanškrounského badmintonu. Oceněno bylo 37 mladších a 12 starších jednotlivců a 13 kolektivů. Cenu města obdržel jako jednotlivec vyhodnocený ve více kategoriích David Křivka, který reprezentoval jak v badmintonu, tak ve vědomostní soutěži.

David Křivka
David Křivka obsadil 2x první, 2x druhé a 5x třetí místo na celostátních turnajích ČBaS (Český badmintonový svaz), podařilo se mu kvalifikovat na Mistrovství ČR v Praze v kategorii dvouher. Sezónu 2021 zakončil jako 22. hráč celorepublikového žebříčku jednotlivců kategorie do 15 let.

Filip Jurča
Filip Jurča je spíše hráč párových disciplín. Do sezóny 2021 naskočil dokonce jako republiková jednička ve čtyřhře chlapců do 15 let a jako republiková sedmička v kategorii smíšených párů. Kromě účasti na Mistrovství ČR v Českém Krumlově, kde se kvalifikoval jak do čtyřhry chlapců tak i do kategorie smíšených párů, získal na celostátních turnajích 10x třetí a 4x první místo.

Adam Křivka
Adam Křivka možná ještě víc než Filip preferuje párové disciplíny před zápasy v kategorii dvouher. Společně se probojovali na Mistrovství ČR ve čtyřhře v kategorii hráčů do 17 let, na celostátních turnajích obsadil celkově 4x první, jednou druhé a 4x třetí místo. Sezónu 2021 zakončil jako 18. hráč v republice v kategorii hráčů do 17 let.

Barbora Mrázková
Barbora Mrázková naopak dává přednost dvouhrám, úspěchy ale sbírá i v párových disciplínách, což dokládá i účast na Mistrovství ČR v kategorii hráček do 19 let v Brně ve čtyřhře. V průběhu sezóny 2021 vybojovala na badmintonových kurtech celostátních turnajů 4x druhé a 5x třetí místo.