Lanškrounská zlatá stopa na Áčkách

18.09.2020 | Autor: Zbyněk Jurča

Filip Jurča získal na GPA U15 zlato ve čtyřhře a bronz v mixu.

Po půlroční pauze jsme vyrazili na turnaj hráčů do 15 let a to hned na GPA do Pardubic. S pozicí na žebříčku se kvalifikovali Filip Jurča ve všech třech disciplínách a Filip Daniel s Davidem Křivou ve čtyřhře. Filda Jurča do mixu spojil síly s Verčou Jarošovou z Hradce Králové a hned na úvod čelili dvojici složené z účastníků únorového Mistrovství Evropy U15: Srnec, Osladilová. V prvním setu, který ztratili poměrem 15:21, sehrála velkou roli nervozita. Postupně se však počet chyb redukoval a "naši" nakonec někdy zaskočeně působící dvojici přehráli 21:16, 21:17. Organizátoři rozjeli první kola všech disciplín, takže hráči plynule přecházeli z jedné na druhou. Na úvod singlu Filda jednoznačně přehrál Vojtěcha Matuše 21:8, 21:9. Nedlouho poté nastoupilo naše duo Filda Daniel s Davčou Křivkou proti brněnské dvojici Thor, Havlíček. Kluci začali skvěle a zaslouženě ovládli první set 21:13. S přesunem na druhou stranu kurtu se však přesunula na druhou stranu i jejich dravost, přesnost a agresivita. Kluci pak už rozjeté soupeře zastavit nedokázali. Třetí nasazený pár Filda Jurča, Vojta Havlíček (Pardubice) na úvod debla s lehkostí přehráli dvojici Bouberle, Fošum 2:0 na sety.

Druhé kolo mixa bylo tak trochu za odměnu, s lehčím soupeřem vítězství 21:6, 21:9 pro Verču s Fildou. Po krátké pauze nastoupili do čtvrtfinálového zápasu proti daleko těžšímu soupeři, reprezentační dvojici Ptáček, Koliášová. Naši však zahráli výborně a zvítězili ve třech setech 21:16, 20:22, 21:19. Koncovky setů byly asi pro diváky, ve druhém setě vedli 20:18 (2 mečboly) a ve třetím dokonce 20:15 (dalších 5 mečbolů). Ve druhém kole dvouhry nedokázal už lehce vyčerpaný Filda vzdorovat pozdějšímu vítězi Fucimanovi, po zásluze prohra 0:2 na sety. Posledním sobotním zápasem bylo čtvrtfinále debla, kde Vojta s Fildou přehráli dvojici Kaplan, Kerpl 21:13, 21:11. Takže postup do nedělních zápasů v obou párovkách :)

V neděli ráno při vstupu do haly opět nasadit roušky a hurá do boje. Hned na úvod semifinále debla a nasazené jedničky turnaje Ptáček, Cirók. Kluci však po úvodní nervozitě a nepovedeném druhém setu zvítězili 2:1 na sety. Pro Fildu historicky první nedělní vítězství. Před chvíli s Vojtou, teď v mixu proti němu. V zápase proti nasazeným jedničkám jsme tahali za kratší konec, škoda jen nevyužitého setbolu v koncovce druhého setu. Ale jinak pro Verču s Fildou velká pochvala za výkon na celém turnaji, cenné skalpy a bronz. A před námi už jen finále debla, do kterého Vojta s Fildou nastoupili proti dvojici Burget, Šolar. Po prohraném prvním setu a vypjaté koncovce setu druhého byl zápas rozhodnut až v jeho třetí části, kde už kluci dominovali. Super výsledek, zlato v deblu na turnaji kategorie A. Velká gratulace!

V neděli jsme se pak při zpáteční cestě stavili doplnit energii v BBQ Smoke House restauraci ve Vysokém Mýtě a pěkně jsme se nadlábli.

Děkujeme městu Lanškroun za finanční pomoc v celém roce 2020.